Лікарі Інституту Шалімова вперше виконали трансплантацію легень

23.05.2016, 11:47
Лікарі Інституту Шалімова вперше виконали трансплантацію легень - Фото
Фото: moz.gov.ua

Трансплантація легенів була виконана 29-річній хворій з легеневою гіпертензією від живих батьків

Лікарі Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова вперше в Україні виконали трансплантацію легень 29-річній хворій з легеневою гіпертензією від живих родинних донорів. Про це  повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я.

Донорами трансплантатів (нижніх часток легенів) виступили батько і мати пацієнтки.

В цілому всі етапи операції тривали більше 26 годин, в проведенні операції були задіяні понад 50 фахівців інституту.

"На сьогоднішній день стан реципієнта і донорів відповідає часу і тяжкості перенесеного оперативного втручання", - йдеться в повідомленні.

Лікарі Інституту Шалімова вперше виконали трансплантацію легень

Фото: moz.gov.ua

У МОЗ нагадали, що трансплантація легень - високоспеціалізований метод лікування хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень, муковісцидозом, ідіопатичною легеневою гіпертензією тощо.

У більшості випадків трансплантують донорські легені вилучені від посмертного донора. Операції з трансплантації легенів від живих родинних донорів проводяться в разі відсутності трупного донорського органу. Вони є надскладними і вимагають високого хірургічного професіоналізму і чіткої організації всього трансплантаційного процесу.

На сьогоднішній день трансплантації легенів і органокомплекса серце-легені, за даними відомства, в Україні потребують більше 1000 хворих.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?