RU

Лікарі рекомендують, як вберегтися від спеки

03.08.2010, 16:13

За прогнозами фахівців, у серпні 2010 року очікується ще більше посилення спеки. Тому лікарі радять вживати превентивних заходів для недопущення негативного впливу на організм високих температур і сонячного проміння - як тим, хто працює, так і відпочивальникам.

Зокрема, головний кардіолог МОЗ України Юрій Сиренко радить збільшити кількість споживання рідини протягом дня. Люди похилого віку повинні часто пити воду, не чекаючи появи спраги. Особливо уважно потрібно стежити за споживанням води людьми, які не можуть обслуговувати себе самостійно (лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією).

Пити необхідно чисту воду, уникати споживання напоїв, що містять алкоголь, в тому числі пива. Рекомендується овочева дієта.

Люди з підвищеною чутливістю до спеки повинні знаходитися у прохолодних приміщеннях протягом всього часу, коли сонце знаходиться в найбільш активній фазі - з 12:00 до 16:00. Одяг необхідно вибирати з натуральних матеріалів вільного пошиву, на відкритому сонці носити головні убори. Рекомендується обмежити фізичну активність, частіше приймати водні процедури.

Хворим, які приймають ліки, необхідно додатково проконсультуватися з лікарем. У період літньої спеки небезпечно приймати нейролептики, сечогінні і деякі інші препарати.

У житлових і суспільних будівлях, офісних приміщеннях рекомендується встановлювати сонцезахисні пристрої на вікнах або тоноване скло, використовувати вентилятори, кондиціонери, повітряні завіси при вході в будівлі.

Адміністративні заходи можуть включати скорочення робочого дня, зміну його початку і закінчення, збільшення обідньої перерви, перенесення важкої фізичної роботи на ранкові або вечірні години, забезпечення працюючих якісною питною водою і сіллю.

Військові лікарі рекомендують з'їдати перед початком робочого дня шматок чорного хліба з сіллю, що завжди допомагало солдатам на марші.

Найкращим захистом від ультрафіолетового опромінення, яке може спричиняти таке захворювання як рака шкіри, є тінь, темні окуляри, одяг і капелюхи, нанесення на відкриті ділянки шкіри сонцезахисного крему з рівнем захисту 15 і вище. Однак його ніколи не треба використовувати для збільшення терміну перебування на сонці. Крем необхідно наносити повторно кожні дві години або після роботи, плавання, ігор або вправ на відкритому повітрі.

Особливо потрібно піклуватися про дітей, а малюки повинні завжди залишатися в тіні.

Вживання тютюну - серйозний чинник ризику, що приводить до інтоксикації як людей, так і домашніх тварин.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини