RU

Куба розширює випробування антиковідної вакцини-кандидата: її потрібно колоти тричі

03.02.2021, 09:14
Куба розширює випробування антиковідної вакцини-кандидата: її потрібно колоти тричі - Фото
Фото: facebook.com/BioCubaFarma

Куба перейшла до фази II клінічних випробувань своєї антиковідної вакцини-кандидата CIGB 66 (Abdala), яку розробив Центр генної інженерії та біотехнології при Інституті ім. Фінлей. Про це повідомила пресслужба центру.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Назва препарату пішла з вірша поета XIX століття Хосе Марті.

Abdala складається з емульсії з безліччю копій RBD (рецептор-зв'язуючий домен) – це частина S-білка коронавірусу, за допомогою якого патоген безпосередньо чіпляється до рецепторів на клітинах людини. Імунну відповідь кубинці підсилюють традиційним ад'ювантом на основі гідроксиду алюмінію.

Схема вакцинації цим препаратом – три дози внутрішньом'язово.

Фазу I почали 7 грудня на 132 учасниках випробувань віком від 19 до 54 років. Місцевий регулятор пише про "невелику кількість побічних реакцій" (повідомлялося тільки про легкий біль у місці уколу), "адекватний профіль безпеки" і "позитивну імунну відповідь".

Читайте також: Як проходить вакцинація від коронавірусу в США і які "перекоси": дані за перший місяць

На фазі II буде близько 760 добровольців від 19 до 80 років із робітників і студентських центрів муніципалітету Сантьяго-де-Куба, як здорових, так і з різними патологіями. Цей період випробувань повинен завершитися до 15 березня.

Будуть оцінені два дозування – 25 і 50 мкг, а також два графіка імунізації: короткий (0-14-28 день) і довгий графік (0-28-56). З них оберуть щось одне перед початком фази III, якщо до такої перейдуть.

Таким чином, на другий етап випробувань на Кубі перейшли вже три вакцини-кандидата: Abadala, Soberana 01 і Soberana 02. Ще одна, субодинична інтраназальна Mambisa (CIGB 669), поки на фазі I.

Читайте також: Російська вакцина від коронавірусу "Спутнік V" показала ефективність у 91,6% – The Lancet

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини