RU

КСУ дозволив перейменувати Дніпропетровську область: рішення

03.04.2019, 11:49
КСУ дозволив перейменувати Дніпропетровську область: рішення - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Конституційний суд України дозволив перейменувати Дніпропетровську область в Січеславську. Про це повідомляє прес-служба суду.

Він визначив, що відповідний проект закону відповідає Конституції Украіни. Висновок КСУ є обов'язковим, остаточним і оскарженню не підлягає.

Суд прийняв відповідне рішення в ході закритого засідання вчора, 2 квітня.

"2 квітня Конституційний суд України надав висновок № 2 в/2019 у справі за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) (рег. № 9310-1) вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Цим висновком Конституційного суду України визнав законопроект про внесення зміни до статті 133 Конституції України таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України", - говорить ре шення.

14 лютого в Конституційний суд надійшло конституційне звернення Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту N9310-1 про перейменування Дніпропетровської області вимогам статей 157 і 158 Конституції.

Парламентарії не підтримали направлення в КСУ президентського законопроекту N9310, яким пропонувалося перейменувати Дніпропетровську область в Дніпровську. За його напрямок проголосували лише 144 нардепа. Президент Петро Порошенко  вніс в Раду закон про перейменування Дніпропетровської області в Дніпровську в кінці листопада минулого року.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини