RU

Криза породжує сплеск народжуваності?

17.02.2009, 09:04

Німецький міністр у справах сім'ї Урсула фон дер Ляєн висунула несподівану теорію: коли в країні криза - народжуваність зростає. Її переконання базується на статистичних даних. За час кризи показник кількості новонароджених у ФРН став збільшуватися. За попередніми оцінками федерального статистичного відомства, у 2008 році в Німеччині народилося до 690 тисяч дітей. При цьому у попередньому, 2007, році, на світ з'явилися 684 862 новонароджених.

Проте, опоненти жінки-міністра радять не сильно радіти обнародуваним цифрам. Вольфганг Йорг, спікер фракції соціал-демократів у землі Північний Рейн-Вестфалія вважає, що оцінювати демографічні успіхи за одними тільки цифрами не можна. "Ми поки далеко, наприклад, від показників народжуваності, які у нас були ще на початку тисячоліття", - стверджує він.

За даними Міністерства у справах сім'ї, збільшення народжуваності відзначене, насамперед, у жінок між тридцятьма і сорока роками. Міністр У.Ляєн впевнена, що саме світова фінансова криза змушує людей більше уваги приділяти плануванню сім'ї. Суперечливий висновок, - вважає В.Йорг. Він переконаний, що в таких висновках більше політичного піару напередодні парламентських виборів, ніж реальності. Політик радить знижувати ставку податку для молодих сімей, а також збільшити кількість дитячих установ: ясел, дитячих садків і шкіл.

А для впевненості у тому, що йдеться про стабільні тенденції народжуваності, потрібно на політичному рівні створити такі умови для молодих, щоб в їхньому споживчому кошику залишалося більше грошей і на сім'ю, і на заплановане потомство. "Сім'ям потрібні, насамперед, податкові пільги. І треба подумати про зниження плати у дитсадках", - додав політик.

Нагадаємо, в Україні, згідно із даними Міністерства юстиції, також зафіксовано приріст народжуваності. У 2008 році, вперше за багато років, народжуваність перевищила смертність одразу у трьох областях України. Усього в 2008 році в Україні народилося 513 997 дітей - це на 37672 новонароджених більше, ніж у 2007 році. Померли в минулому році 754 461 чол., а це на 8 416 смертей менше ніж у 2007 році. В більшості регіонів склалася постійна тенденція до скорочення розриву коефіцієнта між новонародженими і померлими на користь новонароджених. За 2008 рік таке співвідношення становило 1 до 1,4. Це найкращий показник останнього десятиріччя. Для порівняння - у 2004-2005 роках співвідношення народжених до померлих становило 1 до 1,7; в 2006 році - 1 до 1,63, в 2007 році - 1 до 1,6.

Демографічна ситуація: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини