RU

Кримінальну справу проти львівського історика засекретили

21.10.2010, 12:45
Кримінальну справу проти львівського історика засекретили - Фото
0f78a7b69a47690bcb0360a9d01dfd96.jpg

Кримінальну справу проти львівського історика засекретили
У кримінальній справі, порушеній після вилучення у львівського історика Руслана Забілого (на фото) електронних носіїв, присвоєно гриф "абсолютно секретно". Про це повідомив перший заступник глави СБУ Володимир Рокитський у відповідь на запит активіста сайту "Майдан" Олександра Северина.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Центру досліджень визвольного руху, О.Северин, зокрема, цікавився, які матеріали можуть в очах СБУ бути підставою для затримання громадян України, вилучення документів і порушення кримінальних справ. "... Зазначеній кримінальній справі був наданий гриф абсолютно секретно", - йдеться у відповіді СБУ.

У ньому також зазначено, що "оприлюднення результатів експертного дослідження вилучених матеріалів до повного їхнього вивчення та інших даних у справі було передчасним і необґрунтованим".

Нагадаємо, раніше у кабінетах істориків музею "В'язниця на Лонцького" було проведено обшук, де була вилучена техніка і документація - відеосвідчення дисидентів, записані у 2009-2010 роках, копії документів про дисидентів, накази керівництва МГБ від 1945 р., документи з львівського архіву колишнього КДБ.

Раніше, 8 вересня, у Києві було затримано історика-дослідника визвольного руху, директора музею "В'язниця на Лонцького" Руслана Забілого. У Центрі досліджень визвольного руху стверджують, що його затримали за роботу з розсекреченими документами.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини