RU

Кожне нове літо буде все спекотнішим, - Укргідрометцентр

20.05.2013, 14:02
Кожне нове літо буде все спекотнішим, - Укргідрометцентр - Фото
8d673c978a175a115b29885203145e8f.jpg

Синоптики пророкують українцям аномально спекотне літо 2013 року. Чергуватимуться періоди посухи з сильними зливами, а прогнози синоптиків на один і той же період, можливо, будуть змінюватися. Про це розповів заступник начальника Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко, пише Сегодня.

"Конкретні прогнози на такий довгий термін робити складно, але, по всій видимості, літо-2013 буде спекотнішим, ніж попереднє, і це підтверджує загальну тенденцію до потепління. Думаю, що в наступні три місяці нас чекають періоди посухи і аномально високої температури, які чергуватимуться з сильними дощами і зливами", - сказав Прокопенко.

За його словами, на початку літа температура буде помірною. У перші два тижні червня повітря прогріється максимум до 30 градусів, очікуються дощі та грози, потім температура буде поступово підвищуватися. Найбільш спекотним періодом стане липень - перша половина серпня. Анатолій Прокопенко зазначив, що в цей період, але в різний час в різних областях температура повітря прогріється до +38 градусів, місцями до +41. "Жара встигне пройтися скрізь, це факт. Починаючи з третього тижня серпня, температура знову почне падати і буде приблизно такою ж, як на початку червня", - вважає заступник начальника Гідрометцентру.

За його словами, зливи та грози цього літа будуть частими, а початок сезону дощів помітний вже зараз. "Взагалі, українцям є сенс звикати до того, що кожне нове літо буде все більш теплим і спекотним. Глобальне потепління дає про себе знати", - додав Прокопенко.

Синоптик зауважив, що цілком можлива і зміна прогнозів на літо. "Наприклад, цей травень вийшов по-літньому спекотним, хоча, за нашими даними, такого не повинно було бути", - сказав представник Укргідрометцентру.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини