Кожна десята смерть у світі відбувається від куріння - вчені

06.04.2017, 12:00
Кожна десята смерть у світі відбувається від куріння - вчені - Фото
Фото: EPA
Куріння викликає кожну десяту смерть в світі, свідчить нове дослідження. Причому половина з цих смертей припадає на всього лише чотири країни - Росію, США, Китай і Індію. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

За даними вчених, рівень смертності може вирости ще сильніше, оскільки тютюнові компанії агресивно освоюють нові ринки, особливо в країнах, що розвиваються.

Дослідження опубліковане в медичному журналі The Lancet. Воно засноване на доповіді "Глобальний тягар хвороб" 2015 року. Вчені використовували дані про куріння в 195 країнах в 1990-2015 роках.

"Не дивлячись на те, що вже понад півстоліття існують незаперечні докази згубних наслідків вживання тютюну для здоров'я, сьогодні кожен четвертий чоловік в світі щодня курить", - говорить один з авторів дослідження доктор Еммануеля Гакідоу.

"Куріння залишається другим за поширеністю фактором ризику ранньої смерті та інвалідності (після високого тиску), і для подальшого зниження його впливу ми повинні активізувати боротьбу проти тютюну, - додала вона.

Майже один мільярд чоловік в 2015 році щодня курив - кожен четвертий чоловік і кожна 20 жінка. Це поліпшення показників у порівнянні з 1990 роком - коли в світі курив кожен третій чоловік і кожна 12 жінка.

Однак через зростання населення загальне число курців зросло з 870 мільйонів у 1990 році. Число смертей, пов'язаних з курінням, також зросло на 4,7% і досягло 6,4 млн в 2015 році.

Дослідження виявило, що деяким країнам успішно вдається змусити людей кинути палити - в основному за рахунок збільшення податків, попереджень на упаковках і освітніх програм.

Наприклад, за 25 років кількість курців в Бразилії знизилася з 29% до 12% серед чоловіків і з 19 до 8% серед жінок.

Читайте також: Куріння кальяну викликає рак, карієс та ГРЗ, - вчені

21 березня депутати Київради погодили звернення до Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо посилення відповідальності за куріння в заборонених місцях, зокрема пропонується збільшити штрафи в 50-100 разів.

Читайте також: ВООЗ рекомендує заборонити дітям дивитися фільми, де герої курять

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского