RU

"Костянтин Ольшанський" відправився у Лівію рятувати українців

23.03.2011, 12:45
bdb10ad7e467a872807ab66a674a69d7.jpg

"Костянтин Ольшанський" відправився у Лівію рятувати українців

Сьогодні опівночі, 23 березня, з Севастополя для проведення гуманітарної місії з евакуації українських громадян з території Лівії вийшов у море великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" ВМС ВР України.

Як зазначили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Міноборони, корабель проводжали члени військової ради ВМС ВР України на чолі з командувачем ВСУ адміралом Віктором Максимовим, який зазначив, що вже через п'ять діб корабель повинен прибути до берегів Лівії для виконання завдання.

"Завдання екіпажу - забезпечити евакуацію наших громадян. Якщо буде поставлено завдання, будемо взаємодіяти з іншими кораблями у цьому напрямі", - зазначив адмірал В.Максимов.

Командувач ВМС ВР також зазначив, що у цей час проробляються різні варіанти евакуації. За його словами, корабель готовий прийняти на борт від 500 до 600 людей. "Якщо вимагається, ми можемо взяти і більше людей, виконати декілька переходів", - наголосив командувач флотом.

Як зазначив адмірал, на великому десантному кораблі "Костянтин Ольшанський" є всі необхідні запаси, зокрема, паливно-мастильні матеріали і продовольство. Для забезпечення безпеки і охорони громадян України, крім екіпажу корабля на борту корабля розміщено підрозділ морської піхоти.

"На кораблі також є медики від військово-медичного клінічного центру кримського регіону і психологи, перекладачі зі знанням арабської мови", - додав командувач українського флоту.

У свою чергу, начальник штабу - перший заступник командувача ВМС ВР України контр-адмірал Юрій Ільїн зазначив, що на кораблі створені всі умови для наших співгромадян - завантажені матраци, ковдри, подушки, постільна білизна. Додатково поставлені декілька біотуалетів. Для жінок з дітьми підготовлені окремі каюти, чоловіків планується розмістити у танковому трюмі.

Після виходу з Севастополя великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" взяв курс на протоку Босфор. За словами командувача ВМС ВСУ адмірала В.Максимова, на переході морем до берегів Лівії кораблю слід подолати тисячу триста морських миль.

Нагадаємо, 19 березня коаліція п'яти західних країн - Франції, а потім США, Великобританії, Канади і Італії - почала завдавати ракетних ударів по території Лівії. Внаслідок ударів було виведено з ладу ряд об'єктів ППО країни. Удари завдавалися також по військових базах і бронетехніці.

Відразу після цього Президент України Віктор Янукович ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про гуманітарну місію України у Лівії, яке передбачає евакуацію з арабської країни співвітчизників в Україну.

Офіційно у Лівії перебувають понад 500 громадян України.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини