RU

До України прибула перша партія вакцини Pfizer-BioNTech від коронавірусу: хто її отримає

16.04.2021, 11:23
До України прибула перша партія вакцини Pfizer-BioNTech від коронавірусу: хто її отримає - Фото
Вакцина Pfizer (Фото: Wael Hamzeh/EPA)
доповнено

До України доставили першу партію вакцини проти коронавірусу від компаній Pfizer/BioNtech. Про це повідомив LIGA.net поінформований співрозмовник.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Поки офіційних заяв про це не було. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов  зараз виступає у Верховній Раді. Новина буде доповнюватися з появою нових деталей.

ДОПОВНЕНО об 11:26. У пресслужбі МОЗ повідомили, що поставили 117 000 доз вакцини Pfizer в рамках механізму Всесвітньої організації охорони здоров'я COVAX. Для України вона – безкоштовна.

Як наголошується, в першу чергу цю вакцину отримають персонал і жителі будинків для людей похилого віку, потім – рятувальники та прикордонники.

Головний санлікар Віктор Ляшко  поїхав зустрічати вакцину і повідомив в Facebook, що з 18 квітня нею почнуть робити щеплення в Київській області, а з 19-го – по всій Україні. Київ і кожна область отримає по 1170 доз вакцини, розчини для розведення, шприци та коробки для їх утилізації.

Він також запевнив, що Україна забезпечить холодовий ланцюжок, необхідний для зберігання і транспортування вакцини Pfizer. Алгоритм буде таким:

1. Вакцина зберігатися в Києві на центральному складі за температури від -60°C до -80°C. Щотижня (у разі потреби частіше) логістична компанія за графіком буде доставляти її на регіональні склади.

2. На регіональних складах заморожені вакцини будуть зберігати в термоконтейнерах з сухим льодом за температури -60°C.

3. З регіональних складів розморожені вакцини (+2°C +8°C, можуть зберігатися п'ять діб при такій температурі) в термосумках або контейнерах будуть забирати мобільні бригади і відвозити їх в місця вакцинації.

Читайте також: Степанов хоче забрати гроші на Pfizer у лікарів і хворих (але не назавжди) – документ

Читайте також: Південноафриканська мутація COVID-19 може бути стійкішою до вакцини Pfizer – вчені

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини