RU

Коронавірус в Україні. Уряд розповідає, що потрібно знати про COVID-19

03.03.2020, 13:31
Коронавірус в Україні. Уряд розповідає, що потрібно знати про COVID-19 - Фото
Коронавірус COVID-19 (ілюстрація - прес-служба CDC)

Сьогодні в Україні був зафіксований перший випадок захворювання коронавірусною інфекцією COVID-19. На сайті уряду опубліковано відповіді на найпоширеніші питання про вірус.

Як захистити себе від вірусних інфекцій? Зміцнювати імунітет і стежити за самопочуттям, мити руки з милом протягом 20 секунд, уникати контакту з людьми з симптомами ГРВІ, термічно обробляти продукти, уникати дотиків до лиця і в разі появи симптомів ГРВІ звертатися до свого сімейного лікаря.

Як передається захворювання? COVID-19 передається крапельним і контактним шляхами. Вірус не циркулює в повітрі, а передається від людини до людини. Відстань - це гарантія безпеки. Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей або інші предмети після торкання об'єктів, забруднених виділеннями з дихальних шляхів хворого або інфікованого.

Чи допоможуть хірургічні маски? Медична маска допомагає обмежити поширення вірусу, якщо ви захворіли. Важливо дотримуватися гігієни рук та органів дихання, а також уникати тісних контактів з людьми, що мають симптоми захворювання.

Хто в групі ризику? Люди похилого віку, люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом, медичні працівники, особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим, а також особи, які перебували в закритому середовищі з хворими.

Чи можна заразитися від тварин і чи передається вірус через фрукти? Поки немає підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або кішки, можуть бути переносниками нового коронавірусу, однак після контакту з ними слід мити руки. Також немає ніяких даних про передачу вірусу через фрукти.

Чи безпечно отримувати посилки з країн, де зареєстровано випадки захворювань, спричинених новою коронавірусною інфекцією? Так, цілком. Неможливо заразитися COVID-19 через посилку.

Скільки вірус живе на поверхнях? Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від трьох годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від ряду умов.

Які симптоми захворювання? Найпоширенішими симптомами є кашель, лихоманка і утруднене дихання. У деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт.

Наскільки захворювання, викликане новим коронавірусом, небезпечне? За даними Кабміну, 20% всіх випадків захворювань є важкими, але тільки близько 3% потребують реанімації.

Скільки триває інкубаційний період захворювання, викликаного новим коронавірусом? За рекомендацією ВООЗ, термін спостереження за особами, які контактували з пацієнтами з підтвердженою інфекцією, становить 14 днів.

Чи готова Україна до випадків захворювання, викликаного новим коронавірусом? У Кабміні заявляють, що так, Україна має чіткий план дій. У країні близько 12 000 місць в інфекційних стаціонарах, близько 2000 лікарів-інфекціоністів і 5000 медперсоналу. В українських лікарнях є інфекційні бокси. Система діагностування захворювання налагоджена.

Чи є ліки від захворювання, викликаного новим коронавірусом? Зараз рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики або лікування інфекції, не існує. Пацієнтам надається симптоматичне лікування.

Важливо: Профілактика коронавірусу: мийте руки, відкривайте кватирки і працюйте з дому

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини