RU

Користувачі створили потужний суперкомп'ютер для пошуку вакцини від COVID-19

23.03.2020, 14:55
Користувачі створили потужний суперкомп'ютер для пошуку вакцини від COVID-19 - Фото
cdc-k0KRNtqcjfw-unsplash

Проект [email protected], який використовує комп'ютери звичайних користувачів для пошуку ліків, недавно закликав ентузіастів підключатися. Тепер ця мережа стала найпотужнішим обчислювачем на планеті, випереджаючим кращий суперкомп'ютер Summit приблизно в два рази, повідомив один з керівників проекту Грег Боуман.

На початку березня 2020 року сумарна обчислювальна потужність проекту [email protected] становила 98,7 петафлопс з 30 000 учасників. Зараз вона перевищила 470 петафлопс. Цю потужність забезпечили комп'ютери більше 400 000 добровольців, які приєдналися до проекту.

Проект [email protected] сьогодні по потужності поступається лише мережі криптовалюта Bitcoin, потужність якої становить 80704291 петафлопс. Найпотужнішим суперкомп'ютером сьогодні є Summit з максимальною продуктивністю близько 200 петафлопс.

  • У березні проект [email protected] почав шукати ліки проти COVID-19. Він закликав користувачів підключати свої ПК для допомоги. Цю акцію підтримали такі компанії як NVIDIA, Intel, MSI, NZXT, Razer, а також тематичні спільноти. До пошуку вакцини від COVID-19 також підключили суперкомп'ютер Summit. Він запропонував 77 перспективних речовин.
[email protected] - проект Стенфордського університету, який використовує потужність призначених для користувача ПК для аналізу згортання білкових молекул, дозволяючи дізнатися їх нові властивості. На платформі можна приєднатися до досліджень раку і хвороб Альцгеймера, Паркінсона і Хантінгтона.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини