RU

Компанія Firefly Aerospace українця Максима Полякова отримала контракт NASA на $9,8 млн

14.12.2020, 12:20
Компанія Firefly Aerospace українця Максима Полякова отримала контракт NASA на $9,8 млн - Фото
Джерело: firefly.com

Космічне агенство NASA оголосило переможців відбору програми з доставки на орбіту невеликих супутників. У списку значиться стартап Firefly Aerospace з власником українцем і офісом в Дніпрі, який займається розробкою ракет-носіїв.

У повідомленні NASA йдеться про програму Launch Services Program з доставки надмалих супутників типу CubeSat, мікро- і наносупутників на орбіту Землі. У рамках контакту VCLS Demo 2 компанія Firefly Aerospace отримає найбільшу суму в розмірі $9,8 млн. Дві інші компанії, які взяли контракт – Astra Space і Relativity Space, отримають $3,9 і $3,0 млн відповідно.

Як відзначили в космічному агентстві, супутники CubeSat грають все більш важливу роль в наукових і освітніх дослідженнях NASA. Ці мініатюрні супутники представляють недорогу платформу для місій NASA.

У 2017 році збанкрутілу через вихід з проєкту євроінвестора Firefly Space Systems, засновану інженером Томом Маркузічем, викупив український бізнесмен Максим Поляков. Офіси Firefly Aerospace розташовані в американському Остіні і Дніпрі. Основне виробництво вузлів ракети зосереджено в штаті Техас, однак частково обладнання розробляється і в Україні. Створюють ракети Alpha (до 1 т вантажів на НОО (200 км) і до 600 кг – на ССО (500 км), цінник запуску – $15 млн), Beta (до 4 т на НОО, і до 3 т – на ССО) і місячний посадковий модуль Genesis за програмою Artemis.

  • У вересні 2020 року власник Firefly Aerospace Макс Поляков оринився в топ-3 лідерів космічного ринку.
Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини