Комаровський про реформу медицини: Є шанс вибратися з болота

22.03.2017, 14:16
Комаровський про реформу медицини: Є шанс вибратися з болота - Фото
Євген Комаровський (фото - facebook.com/uakomar)

Підготовлені законопроекти не прив'язані до конкретної команди, сказав авторитетний лікар Євген Комаровський

Авторитетний дитячий лікар Євген Комаровський озвучив свої побоювання щодо того, чи може реформа охорони здоров'я затягнутися в Україні на найближчі роки. Про це він повідомив у себе в Facebook.

За його словами, є готовий пакет законопроектів, що стосується реформи охорони здоров'я.

"Якщо до 16 травня 2017 року не проголосований закон про Державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг.., реформа медицини буде відкладена на чотири-п'ять років", - сказав Комаровський.

За його словами, сьогодні відзначається найнебезпечніше поєднання трьох чинників: саботаж медичної спільноти, неготовність політичних сил навіть конструктивно обговорювати медичну реформу, відчай і фактично передсмертний пофігізм громадянського суспільства.

"Інформую всіх нелюбитель Супрун (в.о. міністра охорони здоров'я, - ред.) Вона особисто не має ніякого відношення до підготовлених законопроектів. Ну так співпало, що саме зараз є готові закони і є люди, готові ці закони відстоювати. Закони розроблялися кілька років за участю десятків міжнародних експертів - лікарів, економістів, юристів ", - підкреслив Комаровський.

Він додав, що пропонований законами алгоритм розподілу коштів всередині системи охорони здоров'я зовсім не містить в собі будь-якого ноу-хау, оскільки це давним-давно апробовано і працює в Польщі, Хорватії, Угорщині, Литві, Італії, Канаді, Іспанії, Норвегії.

"Надзвичайно важливо, що підготовлені законопроекти не прив'язані до конкретної команди ВООЗ - вони фактично змушують наших правителів перестати борсатися в болоті корупції і т.зв."національної медицини", вибратися на берег і змінюватися. Завтра остаточно розвалиться коаліція, зміниться прем'єр, звичайно ж новий прем'єр прийде зі своєю новою визначною командою реформаторів медицини, але повернутися назад, в рідне болото, вже не вийде", - підкреслив Комаровський.

2 грудня Супрун заявила, що в Україні система охорони здоров'я розвалюється.

Читайте також: Для реформ в медицині треба розігнати базік - Комаровський

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами