RU

Колективний імунітет до коронавірусу не за горами. Так вважають деякі науковці

28.07.2020, 11:14
Колективний імунітет до коронавірусу не за горами. Так вважають деякі науковці - Фото
Фото: pixabay.com

Міжнародна група науковців припустила, що поріг колективного імунітету (HIT) при новому коронавірусі може бути набагато нижчим значень, що неодноразово озвучувалися - не 60-70%, а 10-20% імунних людей і, можливо, навіть менше. Вся справа у тому, що люди не однаково сприйнятливі до SARS-CoV-2, і більш "слабкі" групи швидко виснажуються, що уповільнює спалах інфекції. Препринт викладено на medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Озвучені цифри значно нижче мінімального охоплення, необхідного для гасіння епідемії шляхом випадкової вакцинації, який для вірусу з репродуктивним індексом вище 2,5 оцінюється як 60% і вище.

Основною причиною непридатності класичної формули автори вважають те, що більш сприйнятливі і пов'язані між собою люди мають більш підвищену схильність до зараження і, таким чином, можуть стати імунними раніше за інших. Через таку селективну імунізацію природним шляхом у гетерогенних популяціях потрібно менше випадків захворювання, щоб досягти HIТ, ніж це пропонується моделями, що не в повній мірі враховують варіації.

Чутлива до вірусу субпопуляція знижується, що призводить до уповільнення темпів виникнення нових інфекцій.

Читайте також: Росіян хочуть почати вакцинувати від коронавірусу вже в серпні

Вчені вважають, що головна причина різної сприйнятливості людей до нового коронавірусу - в тому, що значна частина (від 35% до 80%) ще не заражених SARS-CoV-2 мають T-клітини, антитіла або інші компоненти, які з'явилися у них внаслідок перенесеної в минулому застуди через інші "нешкідливі" коронавіруси або грип.

Тобто у багатьох уже є перехресно-реактивний імунітет різної сили до нового патогену. Іншими словами, багато людей так чи інакше можуть боротися з COVID-19. Оскільки такі антитіла не є специфічними до SARS-CoV-2, а Т-клітини і зовсім складно виявити, ці компоненти імунітету зазвичай не виявляються нинішніми тестами на імунітет до нового коронавірусу, пишуть учені.

ПРИМІТКА. Стаття носить статус препринта. Це означає, що результати звіту поки не підтверджені незалежною експертною оцінкою, як це прийнято в науці, і тому їх не слід використовувати на практиці.


Вони відзначають, що незважаючи на ослаблення різних карантинних заходів, у деяких регіонах немає значного зростання захворюваності і смертей, і це, на думку авторів, може бути свідченням правоти їх гіпотези.

  • Раніше математики припустили, що колективний імунітет для SARS-CoV-2 - близько 43%
  • У середині травня дослідження  показали, що у Франції перехворіли 4,4% населення. В Іспанії на початку липня заявили, що у них цей показник в середньому близько 5,2%.
  • На початку липня Сінево повідомила, що середній рівень колективного імунітету в Україні ледь перевищує 5%.
  • Компанія Moderna вчора почала фазу III випробування своєї мРНК-вакцини - зазвичай це фінальний етап. Щеплення зроблять ще 30 000 осіб.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини