RU

Колегія МОЗ знайшла шляхи виведення галузі з кризи

29.04.2010, 16:30

Поліпшити ситуацію в системі охорони здоров'я України можливо буде шляхом введення обов'язкового медичного страхування. Про це під час засідання колегії МОЗ заявив глава Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Т.Бахтєєва зазначила, що фінансування галузі у прийнятому бюджеті на 2010 рік вже значно збільшено, і якщо у 2009 році воно було на рівні 2,6% ВВП, то в 2010 становитиме 3,6% від ВВП.

"Я думаю, що у 2011 році ми будемо наближатися і до цифри 5 (відсотків ВВП, - ред.). А якщо підсумовувати весь наш професійний досвід, я впевнена, що ця цифра досягне тисячі", - сказала вона.

Водночас, за словами Т.Бахтєєвої, у Росії фінансування галузі охорони здоров'я становить 7% ВВП, у Німеччині - 12%. "Вивчивши ситуацію, я вважаю, що нам необхідно тільки введення обов'язкового державного медичного страхування, і всі кошти, які будуть отримані шляхом цих зборів, повинні з Мінфіну цільовим призначенням, без зникнення жодної копійки йти у МОЗ, який за потребами буде розподіляти їх у регіони", - наголосила, додавши, що лише у такому випадку вдасться вивести галузь з кризи, забезпечити необхідними ресурсами і обладнанням.

Тетяна Бахтєєва: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини