Китайські медики знайшли спосіб знизити чоловіче безпліддя

04.03.2016, 11:20
Китайські медики знайшли спосіб знизити чоловіче безпліддя - Фото
Ілюстрація: Zappys Technology Solutions
Вчені зуміли перетворити стовбурові ембріональні клітини миші в клітини з функціоналом сперматозоїдів. При введенні цих клітин в мишачі яйцеклітини було отримано здорове потомство. Про це з посиланням на результати дослідження біологів Наньцзінського медичного університету повідомляє Hi-News.

За словами глави дослідницької групи Джихан Ша, який заявляє, що головною метою репродуктивної біології та медицини є відтворення зародкових клітин in vitro (у пробірці), їх наукова робота - "справжній прорив". Дослідження, стверджує біолог, послужить основою для створення сперматозоїдів для лікування чоловічого безпліддя у людини.

Вченим вдалося розробити метод, який повністю повторює редукційний розподіл клітини (мейоз), створюючи повноцінно функціонують репродуктивні клітини з гаплоїдним (одинарним) набором хромосом. Першим кроком був вплив на ембріональні стовбурові клітини спеціальним коктейлем з хімічних сполук, який перетворив дані клітини в клітини-попередники. Потім, використовуючи тестикулярні клітини і статеві гормони, вчені створили умови, які максимально нагадують природні. У даних умовах клітини-попередники повністю зазнали редукційний розподіл, в результаті якого утворилися клітини з одинарним набором хромосом і правильною ядерною ДНК.

Фінальним етапом дослідження стало введення отриманих клітин в мишачі яйцеклітини. Сформовані ембріони були пересаджені самкам. Ці ембріони не тільки нормально розвивалися, але і дали здорове, фертильне потомство. Вчені сподіваються, що їх новий підхід може істотно знизити показники чоловічого безпліддя по всьому світу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю