RU

Кількість жінок в українському IT зросла втричі за дев'ять років – дослідження

05.03.2021, 15:39
Кількість жінок в українському IT зросла втричі за дев'ять років – дослідження - Фото
Depositphotos_171885898_s-2019

Частка жінок в українській ІТ-сфері збільшилася втричі за останні 9 років: з 7% на початку 2012 року, до 22% – в 2021, йдеться в дослідженні GlobalLogic. Кількість українських ІТ-спеціалісток зростає, в середньому, на 15% в рік.

Спеціалістки в Україні займають 40% всіх нетехнічних позицій. Це маркетологині, менеджерки, дизайнерки, бізнес-аналітикині, технічні перекладачки тощо. Серед всіх тестувальників в Україні жінки становлять ЗЗ%, а серед розробників індустрії – 8%. Такий же відсоток розробниць в світі. 47% дівчат в українському ІT співпрацюють з сервісними компаніями.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Кількість технічних спеціалісток за 3 роки зросла на 12% і становить 45%, тобто майже половину всіх жінок індустрії. За цифрами GlobalLogic, більше 70% спеціалісток компанії займаються тестуванням і розробкою програмного забезпечення.

"Сфера IT, як у світі, так і в нашій країні стає більш гендерно збалансованою. Це пов'язано як зі зростанням індустрії в цілому, так і з активним розвитком політик різноманітності", – прокоментувала Катерина Губарєва, молодша віцепрезидентка, керівниця People-напрямку GlobalLogic.

Компанія GlobalLogic для дослідження використовувала відкриті дані з таких джерел як DOU, StackOverFlow, а також внутрішню статистику, йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини