RU

Київські паби не боятися втратити клієнтів через заборону куріння

17.12.2012, 13:55
Київські паби не боятися втратити клієнтів через заборону куріння - Фото
Фото: ЕРА
Столичні паби не бояться збитків через заборону куріння. Про це журналістам заявила директор одного з пабів Тетяна Христенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Христенко запевнила, що адміністрація її закладу позитивно оцінює новий закон про заборону куріння, а втратити клієнтів не боїться, оскільки цей закон поширюється на всі ресторани, кафе і бари України, і перетікання клієнтів не буде. За її словами, найбільше новим законом зраділи офіціанти, яким раніше доводилося весь день працювати в задимлених приміщеннях.

Громадські організації, які багато років домагалися ухвалення цього закону, тепер обіцяють контролювати його виконання. Директор Інституту медіаправа, один з розробників документа Тарас Шевченко запевнив, що його організація буде проводити постійні моніторинги, контролювати ресторани і бари, а в разі виявлення порушень - подавати скарги. "Дуже важливо, щоб громадяни скаржилися. Без скарги Держспоживстандарт має дуже обмежені можливості контролювати виконання закону", - сказав він.

Шевченко підкреслив, що новий закон був потрібен, оскільки до цього законодавча база в Україні не захищала права некурців. "Повні заборони завжди працюють краще, ніж часткові. Як тільки залишаються якісь щілини - ними відразу користуються. Той закон, що діяв раніше, здавалося б, теж повинен був гарантувати права некурящих, але саме тому, що часткові заборони не працюють, важливо було прийняти цей закон", - сказав він.

Один з авторів закону, народний депутат Леся Оробець повідомила журналістам, цю ініціативу підтримують 84% населення, з яких більше половини - самі палять, які розуміють, що вони не повинні обмежувати права інших людей. "Ми прийняли норму, якою допомагаємо людям боротися за свої права. Адже раніше люди, які не палять, не мали правових підстав робити зауваження кращим, тепер вони можуть і повинні це робити", - сказала Оробець.

Нагадаємо, з 16 грудня, відповідно до закону про заборону куріння в громадських місцях, курити заборонено в ресторанах, барах, кафе, готелях, урядових будівлях, спортивних аренах, ліфтах і таксофонах, у закладах охорони здоров'я, на дитячих майданчиках і в під'їздах житлових будинків. Штраф за куріння в недозволених місцях встановлений від 1 до 10 тис.грн. Невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжкою або іншими засобами для видалення тютюнового диму також карається штрафом в розмірі від 1 до 10 тис. грн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини