RU

Києво-Могилянка подала в суд на міністерство Табачника

04.01.2013, 10:50
Києво-Могилянка подала в суд на міністерство Табачника - Фото
db8e931fdc9c7a0be0e8389d812ad98e.jpg
Національний університет Києво-Могилянська академія подав до Окружного адміністративного суду Києва судовий позов на Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, яке намагається скасувати в Могилянці "перехресний вступ" на магістерські програми.

Як повідомляє прес-служба Києво-Могилянської академії, в Україні з 1998 року діє аномальний принцип відповідності напрямів кваліфікації бакалавра і магістра, що суперечить навіть чинним законом "Про вищу освіту". Це означає, що випускник бакалаврської програми з фізики може надійти на магістерську програму тільки по фізиці, історик - на історію, і навпаки: фінансист не вправі закінчувати магістратуру з економічної теорії, культуролог - з філософії. "Цей абсурдний підхід заперечує існуючу в Єдиному європейському просторі вищої освіти і в Росії стратегію мобільності та міждисциплінарності, негативно впливаючи на організацію навчального процесу та якість вищої освіти. Тобто ніде в світі, окрім України, при вступі на певну магістерську програму у абітурієнтів ніхто не запитує, який бакалаврський диплом вони отримали. Потрібно просто успішно скласти вступні іспити", - зазначили в академії.

Києво-Могилянська академія розглядає вимогу Міносвіти України скасувати "перехресний вступ" на магістерські програми як посягання на могилянську систему Liberal Arts Education (вільного творчого навчання), коли студенти самі формують траєкторію навчання. "Ця система стала основою якості освіти в НаУКМА. Замість того, щоб вивчати і поширювати в Україні успішний зарубіжний і вітчизняний досвід, Дмитро Табачник продовжує політику самоізоляції, вводячи казармену уніфікацію вищої освіти в Україні. Наш судовий позов спрямований на захист суспільних і державних інтересів, пов'язаних з необхідністю підвищення якості українських університетів та їх конкурентоспроможності на міжнародній арені ", - йдеться в повідомленні.

"Фарс повторного призначення на посаду міністра освіти і науки Дмитра Табачника неминуче призведе до подальшої деградації української вищої освіти, дискредитації тих досягнень, яких домоглися академічне середовище і широка громадськість", - вважають в НаУКМА.

Досьє на Дмитра Табачника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини