RU

Християни відзначають сьогодні Медовий спас

14.08.2013, 10:02
Християни відзначають сьогодні Медовий спас - Фото
7d63e1cb1460ac924cf2d481a7313cfb.jpg
14 серпня православні та греко-католицька церкви відзначають свято Винесення Чесних древ животворящого Хреста Господня, а також свято мучеників Маккавеїв, який в народі іменується Медовим Спасом і пов'язується з освяченням нового урожаю. Свято відкриває двотижневий Успенський піст, по суворості прирівнюваний до Великого посту.

У цей день під час богослужіння на середину храму для поклоніння віруючим виносять хрест. Після божественної літургії духовенство освячує мед, який вважається після цього цілющим. У церкву віруючі йдуть з букетами польових трав і квітів, в яких обов'язково присутні макові головки. Освячені чебрець, м'ята, мак повинні простояти вдома цілий рік.

У грецькому часослові 1897 року так пояснюється походження цього свята: "Унаслідок хвороб, які вельми часто бували в серпні, спрадавна утвердився в Константинополі звичай зносити Чесне древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і в огиду хвороб. Напередодні (31 липня), виносячи його з царської скарбниці, вважали на святій трапезі Великої церкви (на честь Святої Софії - Премудрості Божої). З теперішнього дня і далі до Успіння Пресвятої Богородиці, творячи літії по всьому місту, пропонували його потім народу для поклоніння. Це і є предисхожденіе Чесного Хреста".

Крім того, в російській церкві це святкування з'єдналося зі спогадом Хрещення Русі 1 серпня 988 року: "А на походження в день Чесного Хреста буває хід освячення заради водного і просвіти заради людського, за всіма градами й весями". Тому Медовий спас називають також "Спасом на воді", "Мокрим сспасом" - разом з освяченням води здійснюється освячення меду.

Після так званого першого Медового Спаса йдуть ще два - Яблучний (19 серпня) і Горіховий (29 серпня) спаси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини