RU

Хокінг розповів, коли людство чекає техногенна катастрофа

19.01.2016, 12:49
 Хокінг розповів, коли людство чекає техногенна катастрофа - Фото
Стівен Хокінг (фото: ЕРА)
У найближчу тисячу років людство може зникнути в результаті неминучої техногенної катастрофи. Про те, що чекає Землю, в рамках радіопередачі, присвяченій фізиці чорних дір, розповів популяризатор науки і британський вчений Стівен Хокінг.

Як пише служба BBC, фізик виділив три головні загрози існуванню цивілізації: ядерну війну, катастрофічний ефект від глобального потепління і штучні віруси. Кінець світу від цих загроз в найближчіроки людині не загрожує, проте в найближчі сторіччя - цілком, так як "щось може піти не так".

"У 2016 році шанси виникнення глобальної катастрофи будуть досить низькими, але з плином часу вони збільшаться. У мене немає сумнівів в тому, що це відбудеться в найближчі тисячу чи десять тисяч років", - попередив фізик.

Читайте також: Чорні діри можуть бути воротами в інші всесвіти - Хокінг

Щоб убезпечити цивілізацію від подібних загроз, Хокінг пропонує розвивати технології розселення землян в космосі, хоча і визнає, що засновувати автономні колонії в космосі "принаймні в найближчі сто років ми не будемо".

Раніше Хокінг
попередив про те, що ще одна небезпека для людей виходить від розробок штучного інтелекту. Вчений закликав дослідників та їхніх покровителів бути вкрай обережними в деяких темах досліджень.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини