RU

Хай живе український суд - найгуманніший суд у світі! Сьогодні День працівників суду України

15.12.2008, 12:10

15 грудня - День працівників суду України

Щорічне професійне свято - День працівників суду України, встановлений Указом Президента N1318/2000 від 08 грудня 2000 року.

До системи судових органів України входять:

Конституційний Суд України, який вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України, дає офіційне тлумачення норм Конституції і законів України.

Суди загальної юрисдикції, які утворюються, як правило, за територіальним принципом і розглядають всі цивільні і кримінальні справи і справи про адміністративні правопорушення.

Арбітражні суди, які розглядають справи щодо господарських правовідносин.

Згідно зі ст. 124 Конституції України правосуддя в державі здійснюється виключно судами. Юрисдикція судів поширюється на всі правові відносини в державі. Конституція України підкреслює неприпустимість створення надзвичайних і особливих судів, які діяли б поза кордонами конституційно встановленої системи судів.

Вищим судовим органом в системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України. Голова Верховного Суду обирається на посаду і звільняється від неї шляхом таємного голосування Пленумом Верховного Суду України.

Конституція України (ст. 127) встановлює до кандидатів в судді певні вимоги. Вони повинні мати відповідну освіту, належний стаж юридичної роботи, проживати в Україні не менше десяти років і володіти державною мовою. Судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються тільки закону. Народ України має можливість брати участь в здійсненні правосуддя через впровадження інститутів народних засідателів і присяжних.

В Україні триває реформування судово-правової системи держави в напрямі створення надійних гарантій для забезпечення прав і свобод людини.

Свята, традиції: добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини