RU

Католики святкують Марді Гра

24.02.2009, 10:08

Католики багатьох країн світу - Франції, Чехії, Бельгії, США - у вівторок, 24 лютого, перед початком Великого посту, відзначають свято Марді Гра.

У дослівному перекладі з французького це словосполучення означає "жирний вівторок". Свято трохи схоже на православну Масляну і є її прямим світовим аналогом. Воно символізує зустріч весни і проводи зими, а також оновлення природи і життя.

Традиція Марді Гра сходить до дохристиянських язичницьких ритуалів: проводів зими і зустрічі весни, обрання короля і королеви (прообрази батька і матері, образи, характерні особливо для кельтської культури) свята, спалення ляльки-тотема, поїдання солярних символів (у православних - це млинці) тощо.

Легенда свідчить, що брат спадкоємця російського престолу великий князь Олексій Олександрович, закоханий в американську актрису Лідію Томпсон, у 1872 році пішов за нею в Новий Орлеан перед самим святом. Упорядники карнавалу, дізнавшись про візит персони царської крові, підготували спеціальну платформу з написом "Rex" (король). Таким чином Олексій Романов став королем свята.

За цією версією, відтоді остаточно затвердилися канони цього гучного жартівливого, яскравого фестивалю: щороку карнавал очолюють "король" і "королева", які в масках і костюмах їдуть на величезній прикрашеній платформі зі своїм оточенням. У відповідь на традиційні крики натовпу "Кинь нам щось!" вони розкидають великі олов'яні монети, пластмасові чітки та інші дрібниці.

Про православну Масляну >>>
Свята, традиції: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини