Кардіохірург Тодуров погодився на донорство після смерті: відео

23.09.2016, 10:55
Кардіохірург Тодуров погодився на донорство після смерті: відео - Фото
Борис Тодуров (скріншот з відео)
Директор Інституту серця, кардіохірург Борис Тодуров публічно дав згоду на використання своїх органів після смерті для порятунку людей. Відповідну заяву Тодуров розмістив в Facebook.

"Я знаю, що ви боїтеся думати про донорство і трансплантацію, але, за статистикою, у кожного з нас шансів стати реципієнтом в десять разів більше, ніж донором. Наприклад, перехворіли на грип: через місяць - міокардит, ще через три місяці ви вже в листі очікування і чекаєте пересадки серця", - пояснив лікар.

Тодуров зазначив, що законодавство України перешкоджає пересадці органів і, тим самим, порятунку життя багатьох людей.

"Потреба в пересадках органів в Україні - близько 5 тисяч на рік, але ось уже 17 років в країні існує непрацюючий закон, згідно з яким людина не має права розпоряджатися своїми органами за життя, за неї це роблять родичі після її смерті. У стані стресу близькі, як правило, такого дозволу не дають. Закон потрібно міняти, до того ж терміново", - резюмував Тодуров.

У той же час кардіохірург спростовує поширений міф, що в разі підписання людьми згоди на трансплантацію своїх органів після смерті, їх можуть вбити з метою продажу органів.

"Треба розвінчувати міфи, що людей будуть масово вбивати на автобусних зупинках і продавати їх органи за кордон. Більшість органів, такі як серце, печінка і легені, більше трьох-чотирьох годин поза організмом не живуть - про який закордон тут йдеться? По друге, злочинцям закон не потрібен. Тому, хто хоче вбити людину на вулиці, все одно, який сьогодні працює закон про трансплантацію органів і тканин. Закон потрібен пацієнтам і лікарям, щоб працювати в правовому полі", - підкреслив він.


За його словами, представники християнських конфесій стверджують, що порятунок життя людей за допомогою дарування своїх органів є найвищим актом милосердя.

"А ще вони говорять, що Богу не потрібні ваші нирки, йому потрібна тільки ваша душа. Я вірю в це і хочу зробити офіційну заяву: я, Борис Тодуров, лікар-кардіохірург, перебуваючи при здоровому розумі і добрій пам'яті, даю свою згоду на забір моїх органів після смерті для порятунку інших людей. Я готовий рятувати життя людям навіть після своєї смерті", - заявив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского