RU

Кальян шкідливіше за сигарети: загроза інфекцій і більше смоли

05.11.2018, 13:21
Кальян шкідливіше за сигарети: загроза інфекцій і більше смоли - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Кальян є тютюновим продуктом, в його димі міститься чадний газ, важкі метали і канцерогенні хімікати, які викликають рак, туберкульоз і хвороби серця. У зв'язку з невисокою обізнаністю про шкоду куріння кальяну в МОЗ підготували інформаційні ролики.

Відзначається, що шланг для кальяну є ідеальним середовищем для розмноження бактерій, тому в громадських місцях (кафе, бари, ресторани) курець може заразитися туберкульозом, герпесом, деякими формами гепатиту.

Головлікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка навів дані Всесвітньої організації охорони здоров'я 2016 року про те, що смоли при палінні кальяну в сотні разів більше, ніж в звичайній сигареті. Також в кальяні в десятки разів більше бензопірену, формальдегіду, нітрозамінів - токсичних речовин, що негативно впливають на дихальні шляхи і серцево-судинну систему, на нирки і сечовий міхур.

Думку про те, що дим очищається, проходячи через воду, Стойка назвав міфом, оскільки в легені дим все одно надходить дуже концентрованим. Ароматизатори також не додають кальяну "нешкідливості", оскільки все одно в його основі - тютюн.

Заступник гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ Владислав Збанацький зазначив, що тільки 54% опитаних українців знають про шкоду куріння кальяну, при тому, що 2,1% курять кальян постійно (дані глобального опитування про вживання тютюну, проведеного у всіх регіонах України в 2017 році).

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини