RU

Кабмін повернув норму забезпечення шахтарів-пенсіонерів вугіллям

07.07.2012, 17:34
Кабмін повернув норму забезпечення шахтарів-пенсіонерів вугіллям - Фото
Фото: EPA
Уряд повернув норму забезпечення вугіллям пенсіонерів, які раніше працювали на шахтах, згодом закрилися, на рівень з 3,1 до 5,9 т на рік. Це ж стосується інвалідів та сімей загиблих на вугледобувних підприємствах. Відповідне рішення закріплене урядовою постановою № 608 від 27 червня, передає Інтерфакс-Україна.

Пільга буде фінансуватися за рахунок субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам. Норма забезпечення шахтарських сімей вугіллям в обсязі 5,9 тонни діяла з царських часів, проте в 2007 році уряд знизив обсяг наданого шахтарям вугілля до 3,1 тонни. Рішення підтверджувалося постановами уряду Миколи Азарова в 2010, 2011 і 2012 рр..

Нагадаємо, 4 липня 2012 року (вже після прийняття постанови № 608) близько двох тисяч шахтарів Донбасу вирушили з міста Брянка (Луганська область) до Києва пішки, щоб вимагати збільшення норми забезпечення їх вугіллям до 5,9 тонни. Серед інших вимог - прибрати поділ регресників на тих, хто працював на ліквідованих і на звичайних шахтах. Таке рішення гірники ухвалили на Вседонбаському сході громадян, на який 4 липня в Брянку зібралися шахтарі Луганської, Донецької та Дніпропетровської областей. Учасники сходу також прийняли рішення про початок безстрокової акції протесту до повного задоволення їх вимог. У Києві пообіцяли бути до Дня шахтаря, який відзначається 26 серпня.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини