RU

Кабмін остаточно вирішив продавати квитки на поїзд за паспортом

13.03.2013, 16:45
Кабмін остаточно вирішив продавати квитки на поїзд за паспортом - Фото
71fab4155765e78e47a1ef15d6083827.jpg
Кабінет міністрів України схвалив рішення про введення іменних залізничних квитків, повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Укрзалізниці. Як заявив міністр інфраструктури України Володимир Козак на брифінгу в середу в Києві, пасажири будуть пред'являти документ, що засвідчує особу, не при купівлі квитка, а при посадці в поїзд. У квитку буде вказано ім'я і прізвище пасажира.

Рішення уряду набуде чинності через 15 днів після його офіційного опублікування (постанова поки не опублікована).

Нагадаємо, в листопаді 2012 року в уряді повідомили, що іменні залізничні  квитки планується ввести з 1 січня 2013 року в якості вимушеного заходу у зв'язку зі спекуляцією і корупцією. Пізніше введення відклали до остаточного узгодження.

Практику продажу іменних залізничних квитків в Україні скасували в 2007 році. До того при покупці квитків пасажирам необхідно було надавати касирові оригінали документів, що засвідчують особу та надають право на пільги.

Правозахисники Української Гельсінської спілки з прав людини вважають, що продаж іменних квитків є обмеженням свободи людини. Введення повного контролю пересування громадян характерне для поліцейських держав, і оскільки на сьогодні в Україні відсутній ефективний захист персональних даних, введення іменних пропусків дасть владі простір для зловживань. Фактично, вважають правозахисники, створиться можливість для контролю пересування будь-якої особи, і це може бути використано як для стеження за представниками політичної опозиції, так і за громадськими активістами.

Досьє на Володимира Козака
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини