RU

Кабмін хоче скасувати в'язницю за зберігання малих доз наркотиків

29.08.2013, 11:58
Кабмін хоче скасувати в'язницю за зберігання малих доз наркотиків - Фото
Фото: mil.gov.ua

Кабінет міністрів пропонує скасувати кримінальну відповідальність за зберігання невеликих доз наркотиків і посилити - за поширення великих обсягів. Про це йдеться у державній стратегії щодо наркотиків до 2020 року, яку, пише Комерсант-Україна у статті "Кабмін встав у дозу" , уряд прийняв на вчорашньому засіданні.

Ця стратегія - перший в Україні документ такого роду. Він розроблявся Державною службою з контролю за наркотиками з 2010 року. Стратегія передбачає, зокрема, декриміналізацію окремих статей Кримінального кодексу України, що стосуються боротьби з розповсюдженням наркотиків.

На думку авторів стратегії, якщо посилити кримінальну відповідальність за поширення великих обсягів наркотиків, а за зберігання невеликих доз залишити лише адміністративне покарання, це дозволить знизити кількість споживачів наркотиків на 20% і сконцентрувати зусилля правоохоронних органів на боротьбі з великими наркоторговцями.

Зараз ст. 309 Кримінального кодексу (незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів без мети збуту) передбачає покарання до трьох років позбавлення волі.

"Має сенс посилити кримінальну відповідальність за розповсюдження і продаж великих обсягів наркотиків, а за зберігання невеликих обсягів - до десяти доз - ввести адміністративну відповідальність" , - заявив радник Держслужби з контролю за наркотиками Володимир Ященко. Його підтримав і глава відомства Володимир Тимошенко: "Правоохоронні органи повинні сконцентрувати свої зусилля на реальних злочинцях, а не наркозалежних".

В якій мірі буде посилено покарання щодо великих наркоторговців, у стратегії не уточнюється. За даними МВС, минулого року за ст. 309 КК було порушено 29 тис. кримінальних справ (53% від загальної кількості справ у сфері незаконного обігу наркотиків), а в першій половині цього року - відкрито 11,4 тис. кримінальних проваджень.

У 2013 році Міністерство охорони здоров'я нарахувало в країні 387 тис. споживачів ін'єкційних наркотиків. У держслужбі ж фіксують зростання споживання наркотичних речовин: у 2001 році їх кількість становила 21 осіб на 10 тис. населення, а в 2013-му - вже 33 людини. "Ми плануємо до 2020 року зменшити кількість споживачів ін'єкційних наркотиків на 20%, а кількість смертей від передозування наркотиків - на 30%", - сказав Тимошенко.

Стратегія також передбачає розширення мережі аптек, які торгують ліками з вмістом наркотичних речовин.

Вартість реалізації стратегії чиновники не назвали, - докладний план заходів буде розроблено протягом півроку. "Фінансуватися стратегія буде в рамках поточного бюджету", - пояснив Ященко.

Нагадаємо, в 2013 році на "управління у сфері контролю за наркотиками" держава виділила 11,4 млрд.грн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини