RU

Кабмін пропонує видавати водійські права тільки на 10 років

10.02.2011, 11:30
Кабмін пропонує видавати водійські права тільки на 10 років - Фото
75ca7b121995fb184d8a1b94c1c3bbc0.jpg

Кабмін пропонує видавати водійські права тільки на 10 років
Кабінет Міністрів України пропонує обмежити термін дії водійського посвідчення до 10 років. Про це йдеться у проекті постанови Кабміну, який опублікований на сайті ДАІ для суспільного обговорення.

Зокрема Кабінет Міністрів пропонує у пункті 2 урядової постанови "Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія" N340 від 8 травня 1993 року після слів "далі - посвідчення водія" додати слова "термін дії якого становить 10 років".

Крім того, пропонується доповнити це положення пунктом 33 такого змісту: "Міжнародне посвідчення водія видається за заявою особи підрозділом Державтоінспекції на основі національного посвідчення водія. Міжнародне посвідчення водія використовується за наявності національного посвідчення водія тільки під час керування транспортними засобами за межами території України. Термін дії міжнародного посвідчення водія не повинен перевищувати трьох років з дати його видачі або терміну дії національного посвідчення водія (залежно від того, який термін закінчиться раніше). Міжнародне посвідчення водія видається без складання іспитів".

Також у проекті постанови зазначено, що національне посвідчення водія відповідної категорії, видане до вступу у силу цієї постанови, є чинним до його обміну у встановленому порядку.

Зауваження і пропозиції до цього проекту постанови приймаються у Центрі безпеки дорожнього руху і автоматизованих систем при МВС України.

Нагадаємо, наразі термін дії водійського посвідчення в Україні не обмежений.

Раніше Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов підтримав ідею про введення кінцевого терміну дії водійського посвідчення. За його словами, необхідність введення обмеженого терміну дії водійського посвідчення зумовлена приведенням українського законодавства згідно з міжнародним. Він також зазначив, що у більшості європейських країн цей термін обмежений десятьма роками. "Яким він буде в Україні - 5, 10, 15, 20 років - буде вирішено зокрема і за підсумками обговорення", - сказав Міністр.

ДАІ та ситуація на дорогах: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини