RU

Кабмін готує законопроект про нарахування штрафних балів для водіїв

17.10.2008, 12:00

Український уряд повинен протягом місяця розробити і подати на розгляд Верховної Ради законопроект про впровадження нарахування штрафних балів за правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Зокрема це передбачено Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", прийнятим Верховною Радою в кінці вересня і опублікованим сьогодні в офіційних виданнях "Голос України" і "Урядовий кур'єр".

Закон набуває чинності через 30 днів від дня його офіційного опублікування (ред. - за винятком підпункту 19 пункту 6 розділу I цього Закону України про державну реєстрацію мопедів, який набуває чинності з 1 січня 2010 року) і вимагає від уряду протягом місяця після вступу в силу вжити у встановленому порядку заходів щодо матеріально-технічного забезпечення його виконання в частині створення автоматизованої системи реєстрації, обліку і контролю транспортних засобів, їхніх власників і адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Нагадаємо, що прийнятий парламентом документ передбачає суттєве збільшення розмірів штрафів за порушення Правил дорожнього руху і впровадження системи нарахування штрафних балів, яка дала позитивний результат у багатьох європейських країнах. "Йдеться про бальну систему штрафів за порушення Правил дорожнього руху, адже не секрет, що серед наших громадян – водіїв, будь-які штрафи не є страшними з фінансового погляду", - заявив в своєму коментарі Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

За різного роду дрібні і грубі порушення, відповідно, виставлятиметься менша або більша кількість балів. У випадку, якщо за рік загальна сума балів становитиме 120, то у водія вилучатимуть посвідчення. Таким чином, як стверджують у МВС України, багаті, але незаконослухняні водії каратимуться за систематичне порушення Правил дорожнього руху.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини