RU

Кабмін дозволив приватним фірмам робити техогляд авто

09.07.2008, 15:32

Кабмін дозволив приватним фірмам робити техогляд авто

Кабінет Міністрів України дозволив робити державний технічний огляд транспортних засобів представникам бізнесу. Дві відповідних постанови були прийняті сьогодні на засіданні уряду. Про це повідомив журналістам Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ю. Луценко нагадав, що два роки тому з ініціативи МВС Верховна Рада України ухвалила рішення про те, що державний технічний огляд транспортних засобів повинен проводитися не лише ДАІ, але й уповноваженими суб'єктами господарювання. Однак протягом двох років постанова уряду, яка дозволила б реалізувати це, не приймалася.

"Сьогодні уряд України ухвалив рішення про порядок проведення державного технічного огляду уповноваженими суб'єктами господарювання за межами ДАІ", - сказав Ю. Луценко. Він підкреслив, що якщо раніше кожен власник автомобіля повинен був проходити такий огляд лише в ДАІ за місцем реєстрації, тепер це можна буде зробити в будь-якому куточку України.

Ю. Луценко також звернув увагу на те, що техогляд ДАІ далеко не завжди був ефективним, оскільки, наприклад, жодна станція ДАІ не в змозі зробити технічний огляд "Мерседеса".

При цьому Ю. Луценко обіцяє, що буде збережено швидкий експрес-держогляд органами ДАІ. Чи "Не перебиті номери кузова, чи не викрадений автомобіль, чи не змінені технічні стандарти тощо", - пояснив Міністр. Подібний огляд ДАІ також може бути зроблений за місцем основного технічного огляду.

За словами Ю. Луценка, для того, щоб відкрити таке підприємство, суб'єкту господарювання досить зареєструватися, МВС перевірить, чи є відповідне технічне оснащення, після чого можна буде починати роботу на конкурентній основі. "Сподіваюся, при цьому розцінки не будуть перевищувати встановлених державою, які зараз діють у ДАІ", - сказав він.

Ю. Луценко нагадав, що ціна техогляду в ДАІ становить 45 грн. І, якщо власників автомобіля не влаштує ціна, запропонована приватним підприємством, він зможе зробити держтехогляд у пункті ДАІ, але тільки за місцем реєстрації. Зокрема, власники транспортних засобів за бажанням можуть і надалі робити повний техогляд у МРЕВ за держрозцінками.

За словами Ю. Луценка, коли така система почне працювати - залежить від активності бізнесу. За його інформацією, українські підприємці до такого бізнесу готові. При цьому глава МВС України підкреслив, що серед його знайомих і родичів немає людей, які мають намір займатися цією діяльністю.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини