RU

Іран використовує майнінг криптовалюти для зменшення ефекту санкцій

25.05.2021, 14:14
Іран використовує майнінг криптовалюти для зменшення ефекту санкцій - Фото
Фото: depositphotos.com

Іран використовує майнінг біткоїнів для обходу і зменшення ефекту економічних санкцій, які США та інші країни застосовують до країни з 2006 року, повідомляє Bitcoinist із посиланням на дослідження компанії Elliptic, що займається аналізом фінансових злочинів.

Сполучені Штати ввели майже повне економічне ембарго проти Ірану, включаючи заборону на весь імпорт, зокрема з нафтового, банківського і судноплавного секторів країни. В результаті іранська влада вдалася до майнінгу криптовалюти як до можливого методу перетворення свого енергетичного потенціалу в гроші.

Згідно з дослідженням, Іран має 4,5% світового хешрейту біткоїнів (обчислювальна потужність майнінгового обладнання, задіяного в процесі видобутку криптовалюти) і побічно використовує біткоїни для експорту своїх ресурсів.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

У 2019 Іран офіційно легалізував майнінг криптовалюти, пізніше встановивши режим ліцензування, який вимагав від майнерів зареєструватися, платити більш високий тариф за електроенергію і продавати видобуту ними криптовалюту центральному банку Ірану.

В результаті іранський уряд по суті продає свої енергетичні активи на світових ринках, минаючи торгові ембарго за допомогою процесу видобутку біткоїнів. Іранські майнери отримують біткоїни, які потім можна використовувати для оплати імпорту, в обхід санкцій.

Оцінки Elliptic засновані на даних, отриманих від майнерів Кембриджським центром альтернативних фінансів, а також на заявах іранської енергетичної компанії про споживання місцевими майнерами до 600 МВт електроенергії.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини