RU

Інсульти та інфаркти. Понаднормова робота веде до різкого підвищення ризику смерті – ВООЗ

17.05.2021, 08:16
Інсульти та інфаркти. Понаднормова робота веде до різкого підвищення ризику смерті – ВООЗ - Фото
Офісне приміщення (фото – pixabay.com)

Якщо працювати 55 год або більше на тиждень (≥11 год на день на п'ятиденці. – Ред.) замість адекватних 35-40 год, ризик отримати інсульт підвищується на 35%, а ішемічну хворобу серця – на 7%. Такі дані опублікувала Всесвітня організація охорони здоров'я та Міжнародна організація праці.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Автори дослідження провели перший глобальний аналіз втрат життя та здоров'я, пов'язаних з тривалою роботою. Були враховані дані 37 досліджень ішемії з > 768 000 учасників і 22 досліджень інсульту з > 839 000 пацієнтів на рівнях від регіонального до глобального в 154 країнах з 1970 до 2018 року.

Нинішні тенденції невтішні, зазначається в доповіді: кількість працюючих понаднормово становить 9% від загальної чисельності населення в світі – і цифра зростає.

Пов'язані з понаднормовою роботою ризики дуже високі для чоловіків (72% смертей від цих причин), працівників середнього та похилого віку, а також людей, що живуть в західній частині Тихого океану і Південно-Східної Азії. Більшість зареєстрованих смертей припадала на людей у ​​віці 60-79 років, які працювали ≥55 год на тиждень у віці 45-74 років.

Читайте також: Вчені розповіли, що може знизити ризик смерті

Хронічний "перебір" з роботою призвів у 2016 році до сукупних 745 000 смертей від інсульту (398 000) та ішемії (347 000), що на 29% більше, ніж у 2000-му. За ці 16 років кількість смертей від серцевих захворювань через збільшення робочого тижня зросла на 42%, від інсульту – на 19%.

Директор департаменту ВООЗ з питань навколишнього середовища і здоров'я Марія Нейра підкреслила: працювати ≥55 год на тиждень – серйозна загроза для здоров'я. "Всім потрібно зрозуміти, що тривалий робочий час призводить до передчасної смерті".

Читайте також: Скорочення екранного часу знижує ризик смерті – вчені

Глава ВООЗ Тедрос Гебреісус заявив після появи цього звіту, що "жодна робота не варта ризику інсульту або серцевого нападу".

Він зазначив, що під час пандемії COVID-19 віддалена робота стала нормою в багатьох галузях, часто стираючи кордони між домом і роботою. Ті, хто не втратив роботу, тепер часто змушені працювати більше й інтенсивніше, і це сприймається почасти роботодавцями як "нова норма".

"Урядам, роботодавцям і працівникам потрібно спільно узгодити обмеження на кількість роботи", – підкреслюється в пресрелізі ВООЗ та МОП.

У ВООЗ висловилися за прийняття законів, постанов і політик, що забороняють перепрацювання і забезпечують максимальні обмеження робочого часу.

Читайте також: Ризик ковід-смерті в середньому віці в 100 разів вищий, ніж від ДТП: статистика за віковими групами

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини