RU

"Human rights watch" закликає Януковича приструнити Генпрокурора і главу МВС

09.02.2011, 17:50
ad3c0761855114c3953bc7a41f45deb8.jpg

"Human rights watch" закликає Януковича приструнити Генпрокурора і главу МВС

Директор зі здоров'я і прав людини Всесвітньої організації "Human rights watch" Джозеф Емон закликає Президента України Віктора Януковича втрутитися у ситуацію з діяльністю правоохоронних органів, які перешкоджають лікуванню наркозалежних в Україні.

"Ми звертаємося до Вас з тим, щоб висловити глибоку стурбованість щодо переслідування, що продовжується органами прокуратури і правоохоронними органами, спрямованими на пацієнтів, які лікуються від наркозалежності, установи охорони здоров'я і організації, що займаються проблемами ВІЛ по всій території України", - сказано у листі, який для ЛІГАБізнесІнформ процитували у БМФ "Міжнародний альянс ВІЛ/СНІД в Україні".

У повідомленні сказано, що "Human rights watch" закликає главу української держави "вжити невідкладних заходів з метою припинення застосування цієї тактики, серйозно компрометує національні зусилля з поширення протидії поширенню ВІЛ/СНІД і ставить під загрозу недавні досягнення у вирішенні проблеми епідемії в Україні".

"В Україні найвищий рівень поширення епідемії ВІЛ/СНІД в Європі, є також найбільш зростаючою у світі. В останні тижні має місце систематичне переслідування організацій, що займаються проблемами ВІЛ і пацієнтів, які одержують замісну підтримувальну терапію, що ставить під сумнів прихильність нового уряду виробленню ефективної відповіді епідемії ВІЛ. Ці сумні події підривають законодавство України щодо ВІЛ/СНІД, те, що набуло чинності з січня і яке визначає, що замісницька підтримувальна терапія і обмін шприцами є невід'ємними елементами національної стратегії країни з попередження ВІЛ", - йдеться у заяві організації.

У "Human rights watch" зазначають, що 18 січня 2011 Департамент у боротьбі з незаконним обігом наркотиків Міністерства внутрішніх справ України видав наказ про збір персональних даних пацієнтів, учасників програм замісної терапії, у всіх регіонах України. "Відтоді органи міліції переслідують пацієнтів у лікарнях і вдома. Міліція також створює перешкоди у доступі до послуг, враховуючи надання необхідних ліків, у разі відмови пацієнтів надавати конфіденційну інформацію, враховуючи їх ВІЛ-статус і наявність судимостей", - наголосили в організації.

Крім того, згідно з повідомленням, неурядові організації, які працюють у сфері попередження і лікування ВІЛ, також отримали запити про надання проектної документації, враховуючи матеріали, необхідні для забезпечення фінансування міжнародними організаціями, фактично паралізували важливі програми з попередження ВІЛ і підтримки наркозалежних.

"Міліцейське переслідування і жорстоке поводження з людьми, які вживають наркотики, так само як з працівниками програм допомоги, порушують фундаментальні права людини", - зазначили в організації.

Водночас згідно з повідомленням, український уряд здійснив "певні позитивні кроки у боротьбі з ВІЛ/СНІД".

"Станом на січень 2010 року, 15871 особа була на лікуванні. Замісна терапія повинна бути важливою частиною української національної програми з протидії ВІЛ-інфекції. Останнім часом Україна досягла значного прогресу в цьому напрямі. Кількість наркозалежних людей, які одержуюють лікування "Метадоном" і "Бупренорфіном" з використанням ліків та іншої допомоги, збільшилася з нуля у 2004 році до більше 6 тис. у 2011 році. Однак ці важливі досягнення є під серйозною загрозою через наведені вище дії органів міліції і прокуратури", - додали у "Human rights watch".

"Обмеження доступу до замісницької терапії матиме надзвичайно негативний вплив на права людини, на здоров'я і життя українців, що живуть з ВІЛ... Ми закликаємо Вас прийняти негайні дії, спрямовані на припинення переслідування і жорстоке поводження з боку міліції і прокуратури, що є перешкодою у доступі до замісницької терапії для споживачів ін'єкційних наркотиків. Ми також наголошуємо на важливості продовження здійснення прогресивних кроків у напрямі забезпечення доступності "Метадона" та інших ліків, що використовуються в замісницькій терапії, для тих, хто потребує цього лікування", - сказано у заяві.

Нагадаємо, раніше громадські організації, що займаються боротьбою з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні, заявили про загрозу переривання антиретровірусної терапії хворих. За словами глави координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимира Жовтяка, більше 20 тисяч ВІЛ-інфікованих людей можуть померти через відсутність життєво необхідного лікування у зв'язку з перевірками.

У Генеральній прокуратурі заявляють, що перевірки деяких гуманітарних організацій проводяться з метою боротьби з наркоманією. "Медичні препарати, які гуманітарні фонди постачають Україні, йдуть в нелегальне середовище. Оскільки вони приходять безкоштовно, то ці препарати продають наркоманам", - заявили у ГПУ.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини