RU

Хороша новина. Якщо легко перехворів на ковід – захищений тепер надовго: нове дослідження

25.05.2021, 15:28
Хороша новина. Якщо легко перехворів на ковід – захищений тепер надовго: нове дослідження - Фото
Ілюстративне фото: Ronald Wittek/EPA

Імунітет переважної більшості тих, хто легко перехворів на COVID-19, схоже, забезпечує їм дуже тривалий захист від повторного захворювання. У них розвиваються клітини, що виробляють антитіла, які можуть зберігатися протягом усього життя, пишуть у прийнятій до публікації в журналі Nature статті американські вчені.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе 

Автори відзначають, що ще восени 2020 року з'явилися повідомлення, що антитіла "швидко падають" після хвороби, і цей нітрохи не сенсаційний факт багато ЗМІ подавали (і подають) як недовговічність імунітету.

"Це невірне тлумачення даних. Те, що рівень антитіл знижується після гострої фази інфекції – це нормально", – заявили дослідники з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

Вчені пояснюють, що в гострій фазі хвороби імунні клітини, що виробляють антитіла, швидко розмножуються і циркулюють у крові, підвищуючи рівень антитіл "до захмарних значень".

Як тільки організм перемагає інфекцію, майже всі такі клітини "утилізуються", і рівень антитіл, відповідно, падає. До кісткового мозку при цьому мігрує невелика популяція цих клітин (довгоживучі плазматичні клітини). Вони осідають там і постійно виділяють у кров мінімальні рівні антитіл, щоб при наступній зустрічі "сигналізація" спрацювала вже оперативно – і кровотік знову наситили високими рівнями антитіл.

Читайте також: Як COVID-19 пробиває "повний захист" вакцинованих

У дослідженні взяли участь 77 тих, хто перехворів на ковід. У більшості були легкі випадки COVID-19; тільки шістьох госпіталізували в гострій фазі.

Через сім-вісім місяців після хвороби у 18 учасників взяли зразки кісткового мозку. П'ятеро з них здали зразки на 11-й місяць після хвороби. Для порівняння були отримані зразки від 11 тих, хто не хворів на COVID-19.

15 із 19 зразків кісткового мозку тих, хто перехворів, містили клітини, що продукують антитіла "заточені" під коронавірус. Їх знайшли і у всіх п'ятьох, хто здавав зразки на 11-й місяць. У жодного з 11 тих, хто не хворів, їх не було.

Автори підкреслюють: "Ці клітини не діляться: вони нерухомі, просто сидять у кістковому мозку і секретують антитіла, і продовжуватимуть робити це нескінченно. Це переконливе свідоцтво тривалого імунітету".

Читайте також: Що відбувається після однієї дози вакцини CoviShield 

Вчені припустили, що ті, хто безсимптомно перехворів, також можуть залишитися з тривалим імунітетом. При цьому ще належить з'ясувати, як довго захищені від реінфекції ті, хто переніс важчу форму COVID-19 (занадто сильне запалення може призвести до порушення імунної відповіді).

Зараз ця група вивчає, чи дає вакцинація такі ж довгоживучі клітини.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини