RU

Хакери з Росії вкрали креслення нового MacBook і вимагають від Apple $50 млн викупу

21.04.2021, 16:21
Хакери з Росії вкрали креслення нового MacBook і вимагають від Apple $50 млн викупу - Фото
Фото: depositphotos.com

Хакерська група REvil, також відома як Sodinokibi, опублікувала повідомлення на своєму дарквеб-сайті, в якому стверджує, що проникла до комп'ютерної мережі тайванської компанії Quanta Computer, яка, по суті, є ключовим виробником MacBook для Apple. Хакери зажадали викуп розміром $50 млн, інакше – вони опублікують дані наступної моделі MacBook.

Повідомлення було опубліковано російською мовою на каналі, де група REvil вербує нових партнерів. REvil відомий тим, що публікує особисту інформацію своїх жертв, намагаючись присоромити їх, щоб потім вимагати викуп за припинення такого тиску.

В останньому повідомленні, хакери стверджують, що спеціально дочекалися останньої презентації Apple, щоб переконатися, що компанія не презентує новий MacBook, тим самим зірвавши їхні плани з вимагання великої суми. Оскільки в Quanta не виявили бажання виплачувати викуп, хакери опублікували деякі технічні характеристики наступної моделі, щоб показати, що вони не блефують.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології 

В опублікованих російськими хакерами матеріалах представлені схеми нового ноутбука, включаючи 15 зображень, які докладно описують внутрішні деталі майбутньої моделі, розробленої зовсім недавно, в березні 2021 року, відзначає Bloomberg. REvil зажадав від Apple виплатити $50 млн до 1 травня, а доти хакери будуть продовжувати публікувати нові файли кожного дня.

В Apple ситуацію поки не прокоментували, а ось Quanta визнала атаку, не розкривши, яка частина даних була вкрадена.

"Ми повідомляли і підтримували безперебійний зв'язок із відповідними правоохоронними органами і органами із захисту даних щодо недавно помічених аномальних дій. Суттєвого впливу на бізнес-діяльність компанії немає", – йдеться в заяві Quanta. 

REvil вийшли на зв'язок з Quanta минулого тижня в даркнет-чаті. Хакер заявив, що вкрав і зашифрував "всі дані локальної мережі" компанії і зажадав $50 млн за ключ дешифрування для розблокування їхніх систем.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини