RU

Гучний процес. Поліція не може поставити крапку ву справі українця-нациста

16.02.2009, 08:32

У справі колишнього охоронця нацистського концтабору Івана (Джона) Дем'янюка управління кримінальної поліції Баварії збирається перевірити автентичність його робочого посвідчення.

Як повідомив представник Мюнхенської прокуратури Антон Вінклер, на якого покликається "Deutsche Welle", рішення про те, чи починати судовий процес проти 88-річного вірогідного злочинця, прокуратура планує прийняти ще до літа.

Як повідомив німецький журнал "Spiegel", робоче посвідчення І.Дем'янюка зараз знаходиться у Вашингтоні. За межами США документ постійно супроводжує американський військовий. До Німеччини це посвідчення будуть супроводжувати також директор бюро спеціальних розслідувань Департаменту юстиції США Елі Розенбаум та ще один історик. За інформацією журналу, документ прибуде вже найближчими днями. Представники Мюнхенської прокуратури і Федерального управління кримінальної поліції наразі таку інформацію не підтвердили.

Як розповів А.Вінклер, в працівників німецької кримінальної поліції ще кілька років тому виникали сумніви щодо автентичності робочого посвідчення І.Дем'янюка. Тому відповідні установи хочуть перевірити це перш ніж передавати справу до суду. А.Вінклер також повідомив, що Мюнхенська прокуратура збирається заздалегідь допитати ще й живих свідків у цій справі.

Нагадаємо, суперечка про нацистське минуле українця І.Дем'янюка триває вже більше як 30 років. Відомо, що під час Другої світової війни він служив у Червоній армії, потрапив у полон, після чого був охоронцем у нацистських концтаборах. Після війни І.Дем'янюк імігрував в США, де отримав громадянство і працював автомеханіком в штаті Огайо. Його підозрюють у причетності до вбивства щонайменше 29 тисяч євреїв.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини