RU

Групи продовженого дня і розмітка в коридорах. Як навчатимуть дітей у школах - 16 пунктів

28.08.2020, 12:14
Групи продовженого дня і розмітка в коридорах. Як навчатимуть дітей у школах - 16 пунктів - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Сьогодні міністр охорони здоров'я Максим Степанов на онлайн-брифінгу розповів, як саме буде проходити навчальний процес у школах, а також дав рекомендації з приводу носіння масок, організації уроків і шкільного харчування.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Рекомендації МОЗ щодо організації навчання у школах:

 1. Заняття будуть проводитися у всіх школах, крім тих регіонів, які потрапили до червоної зони.
 2. Антисептики будуть встановлюватися при вході і виході зі школи, а в самому приміщенні діти повинні будуть мити руки з милом перед уроками.
 3. Уроки і зміни для різних класів і груп будуть починатися в різний час - проміжки повинні складати хоча б 15 хвилин.
 4. У коридорах бажано накреслити розмітку, а також користуватися всіма виходами зі школи, зокрема запасними.
 5. Біля школи повинні бути встановлені контейнери для збору одноразових масок і рукавичок.
 6. Групи продовженого дня зможуть працювати - за умови, що директор школи зможе організувати виконання ними всіх рекомендацій МОЗ.
 7. По можливості заняття потрібно проводити на свіжому повітрі - якщо дозволяє погода і навчальний план. З яких саме предметів можна буде проводити такі заняття, вчителі будуть вирішувати самостійно.
 8. Діти повинні якомога рідше міняти аудиторії для занять, щоб не створювати скупчень у коридорах.
 9. Провітрювати класи необхідно буде не менше, ніж по десять хвилин у кінці кожного уроку, а в кінці всіх занять всі поверхні в приміщенні необхідно буде очистити і продезінфікувати.
 10. Якщо один з учнів захворіє коронавірусом, то всі, хто контактував із ним без масок, повинні будуть пройти самоізоляцію і здати ПЛР-тести. Рішення про це буде прийматися епідеміологом.
 11. Учні 1-4 класів можуть не використовувати маски, для всіх інших школярів носіння респіраторів буде обов'язковим, крім безпосередньо уроків - під час самих занять носити маски не потрібно.
 12. Одна маска розрахована на три години безперервного носіння, але оскільки діти будуть знаходиться в них не завжди, то вистачати маски буде на день.
 13. Багаторазові маски потрібно буде щовечора прати і прасувати.
 14. У шкільних їдальнях відстань між столами повинна складати не менше 1,5 метра, а між учнями - не менше метра. Всі співробітники повинні працювати в масках і рукавичках. Відвідування столових відбуватиметься за графіком. Забороняється харчування в форматі "шведського столу".
 15. Водії шкільних автобусів повинні будуть перевозити дітей у масках, а також їм будуть регулярно міряти температуру. У салоні автобуса до і після перевезень повинна проводитися дезінфекція, а кількість дітей не може перевищувати кількості вільних місць для сидіння.
 16. Якщо у дитини в школі проявилися симптоми коронавірусу, то її необхідно буде відразу ізолювати, викликати батьків, а при необхідності - і швидку допомогу. Далі рішення про те, чи потрібна госпіталізація або достатньо буде домашньої самоізоляції, буде приймати епідеміолог.

Читайте також: COVID-19 і навчання. Як безпечно повернути дітей 1 вересня до школи: рекомендації медиків і розрахунки МОЗ

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини