Гройсман: З річки Рось можна відновлювати питне водопостачання

Гройсман: З річки Рось можна відновлювати питне водопостачання - Фото
Фото: depositphotos.com
10.06.2019, 15:17

Міські водоканали Умані та Білій Церкві можуть працювати в штатному режимі, запевнив прем'єр

Водоканали, які постачають воду з річки Рось, можуть працювати в звичайному режимі. Про це в Facebook повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Тільки що отримав інформацію від Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС. Зараз небезпеки для питного водопостачання міст, які здійснюють водопостачання з річки Рось, немає. Міські водоканали можуть працювати в штатному режимі", - написав Гройсман.

Раніше заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко заявив, що в результаті ДТП в Погребищенському районі в водойми потрапили 747 літрів гербіцидів і фунгіцидів різного класу, однак серед них не було небезпечних інсектицидів, які становлять небезпеку для життя людей. Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Терещук повідомив, що гербіциди не вплинули належним чином на стан води.

Вчора, 9 червня, в річку Рось потрапили отрутохімікати. У селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області сталася аварія. Автомобіль, який перевозив 1 т інсектициду, перекинувся в притока річки. Поліція повідомила, що отрутохімікати були вкрадені з фермерських господарств Козятинського та Липовецького районів.

Сьогодні вранці в Білій Церкві та Умані призупинили централізовану подачу води.

Річка Рось - права притока Дніпра.