RU

Грип закриває Україну на карантин

16.02.2009, 08:42

З понеділка мінімум на тиждень на незаплановані канікули пішли школярі одразу двох областей - Вінницької і Одеської. Найбільш схильні до захворювання діти 7-14 років.

Крім вінницьких і одеських школярів сидять вдома донецькі і запорізькі учні. За даними Міністерства охорони здоров'я, частина шкіл Запорізької області закрита з 26 січня, інша частина - з 2 лютого. У Донецькій області за останній тиждень захворіло 16,5 тис. школярів. В п'яти районах області епідпоріг перевищено у 1,5-2 рази. Але в інших районах, як, наприклад, у Старобешівському, діти продовжують вчитися - тут поки епідемії не зафіксовано. Миколаївські школярі не вчаться з 12 лютого, їхній відпочинок триватиме мінімум до кінця наступного тижня, - пише газета "Сегодня".

В інших областях, залежно від епідеміологічної ситуації, закривається усього по кілька шкіл. Наприклад, у Харківській області цю кардинальну міру боротьби ввели лише у трьох школах.

Не поглинула хвиля епідемії лише Київську, Дніпропетровську і Львівську області, а також Крим, хоча там також багато хворих.

"Епідпоріг - це середній показник захворюваності за три роки, який прораховується для кожного регіону. У Києві він не перевищений. У столиці хворіє всього 5-6% населення в тиждень. За таких темпів поширення захворювання не можна прогнозувати, коли буде перевищено поріг і чи будуть закриватися школи", - повідомила заступник головного епідеміолога Мозу України Людмила Мухарська.

Під час епідемії лікарі рекомендують зміцнювати імунітет і залишати дітей вдома. "Карантин вводиться, щоб уникнути контактів між школярами у великих групах, де вірус передається дуже швидко. Батьки повинні обмежити візити свого чада в гості до однолітків. Паралельно треба стимулювати імунітет. Як мінімум аскорбіновою кислотою і сиропом шипшини. Якщо на вулиці волого, дитину краще не випускати. Адже віруси найкраще передаються саме при такій погоді. Коли ми вдихаємо вологе повітря, підвищується проникність слизових оболонок, вірусам легше проникнути в організм", - пояснив головний імунолог Києва Олег Назар.

У цьому році в Україні зафіксований вірус групи А. Для нього характерна більш гостра картина захворювання, висока температура. Але якщо у людини хороший імунітет або він прищеплений, то він може і не захворіти. "А людей з хронічними бронхітами, захворюваннями органів травлення тощо, вірус може серйозно підкосити. Якщо у таких людей ще немає загострень, бажано зробити щеплення від грипу. Якщо щеплювати вже не можна, треба їсти вітаміни, цибулю, часник, прянощі і дихати ефірною олією гвоздики", - рекомендує імунолог.

Грип починається з дертя у горлі, через кілька годин різко до 39-40 градусів підвищується температура, починається головний біль, рясне потовиділення, запаморочення, біль у м'язах і суглобах. Проміжок від моменту потрапляння вірусу грипу в організм дуже короткий - буквально день-два.

Медицина: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини