RU

Гриневич розповіла про особливості вступної кампанії-2017

09.06.2017, 13:01
Гриневич розповіла про особливості вступної кампанії-2017 - Фото
Лилия Гриневич
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла про особливості вступної кампанії-2017. Найлегше буде поступити на природничо-наукові або технічні спеціальності, складніше - до медичних ВНЗ. Про це Гриневич повідомила, виступаючи в парламенті, передає кореспондент LIGA.net.

"Ми передбачаємо максимальне збільшення на 10% держзамовлення для тих ВНЗ, в яких буде високий конкурс. Цього року ми збільшуємо мотивацію для вступу на природничо-наукові та технічні спеціальності. Після зарахування пільговиків, весь залишок держзамовлення ми направимо на ці спеціальності", - сказала вона.

Гриневич зазначила, що цього року збільшуються вимоги до лікарськими спеціальностями. За поданням Міністерства охорони здоров'я, надходити на лікарські спеціальності зможуть лише ті, у кого бал в кожному сертифікаті не менше 150.

Міністр повідомила, що будуть зараховуватися сертифікати 2016 і 2017 років.

"Також вводяться регіональний, галузевий та сільський коефіцієнт. Ми допомагаємо дітям із сіл, а також тим, хто хоче вступати в регіональні ВНЗ. Результат абітурієнтів буде збільшуватися на певний коефіцієнт в залежності від регіону. Галузевий коефіцієнт 1,3 застосовуватиметься до тих, хто буде надходити на інженерно-технічні, природничо-наукові, математичні та інші гостро дефіцитні спеціальності", - пояснила вона.

Читайте також: ЗНО-2017: бали будуть множити на три категорії коефіцієнтів

Гриневич підкреслила, що в першу чергу за результатами ЗНО зараховуватимуться діти учасників АТО, діти загиблих учасників АТО і героїв Небесної сотні будуть забезпечені місцями держзамовлення.

Право на вступ за співбесідою отримають інваліди війни, чорнобильці та ті, у кого є інвалідність. За іспитів, а не за результатами ЗНО зможуть вступати учасники бойових дій, сироти, і ті, хто за станом здоров'я не може проходити ЗНО. Вибирати між іспитом і ЗНО зможуть абітурієнти з непідконтрольних владі регіонів або окупованого Криму.

Гриневич нагадала, що Рада виділила 1000 місць держзамовлення для абітурієнтів з Криму в ВУЗах чотирьох областей України.

Також вона повідомила, що при вступі до магістратури іспит з іноземної мови буде автоматично зараховуватися для тих, у кого є сертифікати міжнародних тестів.

Читайте також: Лілія Гриневич: Реформа освіти зажадає 10-20 років

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини