Гра в Тетріс може допомогти в боротьбі зі стресом - учені

31.03.2017, 13:29
Гра в Тетріс може допомогти в боротьбі зі стресом - учені - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Дослідники заявили, що люди можуть позбутися нав'язливих спогадів про пережиті катастрофи, погравши в Тетріс

Популярна в 1990-х роках гра в Тетріс може допомогти позбутися від небажаних спогадів, які переслідують людину після травматичної події. Про це повідомляє видання The Telegraph.

Учені з Оксфордського університету і Каролінського інституту Швеції виявили, що у людей, яких лікували після аварій і автомобільних катастроф, істотно зменшується ризик посттравматичного стресового розладу, якщо вони пограють в цю гру.

Посттравматичний стресовий розлад може вразити людей, які пережили війну, тортури, згвалтування, ДТП або інші ситуації, в яких їхнє життя було під загрозою. У тих людей, які страждають від розладу, спостерігаються нав'язливі спогади про інцидент, які постійно повторюються.

Гра в Тетріс - це головоломка, суть якої полягає в установці блоків різної форми один до одного. Вона є однією з найпопулярніших відеоігор, в яку до сих пір грають мільйони людей у ​​всьому світі.

Дослідники провели експеримент з 71 постраждалим. Половину з них попросили ненадовго згадати травму і потім грати в Тетріс. Інша частина була в контрольній групі.

Учені виявили, що у тих, хто грав в Тетріс, рідше виявляються нав'язливі спогади. А ще вони швидше зникають, чим у контрольної групи.

Вченим залишилося тільки з'ясувати, наскільки тривалим є цей ефект.

Читайте також: Фільми про природу допомагають зменшити стрес - вчені

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов