ГПУ: У 2017 році в колоніях померли 144 ув'язнених

31.03.2017, 16:43
ГПУ: У 2017 році в колоніях померли 144 ув'язнених - Фото
Фото: facebook.com/LarysaSargan
В українських колоніях з початку року померли 144 ув'язнених. Про це заявив генпрокурор  Юрій Луценко під час наради з питань реформування діяльності медичних служб установ Державної кримінально-виконавчої служби України, повідомляє на своїй сторінці в Facebook  його прес-секретар Лариса Сарган.

Луценко, говорячи про основні системні проблеми, повідомив, що "за станом на 30 березня померло 144 ув'язнених і засуджених проти 112 за аналогічний період минулого року, і це при тому, що внаслідок гуманізації кримінального законодавства, виконання "закону Савченко" кількість ув'язнених в установах постійно зменшується (за 2016 рік - з 81,4 до 60,6 тис.)".

Також, за даними Луценка, кількість інвалідів в установах становить 1200 осіб, вони потребують особливого медичного нагляду.

Серед основних проблем генпрокурор назвав дефіцит кадрів в медичних службах  Державної кримінально-виконавчої служби України і їх недостатнє фінансування з держбюджету.

На думку Луценка, функція надання медичної допомоги ув'язненим повинна бути передана Міністерству охорони здоров'я.

"Передача МОЗ функції надання медичної допомоги ув'язненим повністю узгоджується з чинним законодавством України, зокрема до закону про основи законодавства України про охорону здоров'я. Ці завдання повинні виконуватися лікарями незалежно від адміністрації місць позбавлення волі. Медичні працівники не повинні підкорятися керівникам установ, що в повсякденній реальності, як ми знаємо, має вкрай негативні наслідки ненадання медичної допомоги", - сказав Луценко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю