RU

Google представив Android 12 із "найбільшою зміною дизайну в історії"

19.05.2021, 13:44
Google представив Android 12 із
Ілюстрація: Google

Компанія Google на презентації, що відкриває конференцію розробників Google I/O 2021, представила нову версію операційної системи Android 12 і випустила першу публічну бету Android 12 Beta 1.

В компанії відзначають, що Android 12 орієнтований на створення кастомізованого інтерфейсу, який адаптується під користувача, а новий дизайн орієнтований на безпеку і конфіденційність. За словами розробників, оновлена ​​операційна система включає в себе "найбільшу зміну дизайну в історії Android". Отже, розповідаємо, що саме з'явилося в ОС від Google.

Новий розумний інтерфейс Android 12 автоматично визначає домінуючі кольори в шпалерах і застосовує їх до всієї ОС: відтінки повідомлень, дисплей блокування, регулятори гучності, віджети та інші системні елементи будуть поєднуватися зі шпалерами. В основі оновленого дизайну лежить новий підхід Material You, який прийшов на зміну екосистемі Material Design.

У компанії говорять, що спростили взаємодію і переробили всю базову систему, щоб зробити користувальницький досвід більш плавним і ефективним: Android-пристрої тепер працюватимуть і реагуватимуть на запити швидше, а батарея буде повільніше розряджатися. Це було досягнуто за рахунок деяких внутрішніх поліпшень, наприклад скорочення на 22% використання ЦП для системних служб і скорочення на 15% використання великих ядер системним сервером.

Панель повідомлень стала інтуїтивно зрозумілішою, зі швидким оглядом повідомлень і швидкими налаштуваннями – ця область тепер включає в себе Google Pay і управління "розумним" будинком, а також дозволяє кастомізувати її під себе, додаючи або видаляючи різні елементи на свій смак. А ще Google Асистент тепер викликається довгим натисканням кнопки вмикання.

В панелі управління тепер можна управляти конфіденційністю і переглядати детальну інформацію про те, які програми і як часто використовували ваші особисті дані. Там же тепер можна і налаштувати дозволи для застосунків.

У верхньому правому куті рядка стану розробники додали індикатор, який у режимі реального часу показує використання застосунками камери і мікрофона і якщо користувача це не влаштовує, він може заборонити такі дії.

Ще дещо щодо конфіденційності: тепер користувач може ділитися із застосунком своїм приблизним місцем розташування, а не точним. Наприклад, застосункам погоди не потрібно знати ваше точне місце розташування, щоб запропонувати прогноз для вашого міста.

До Android 12 додали нову функцію Private Compute Core – окремий розділ для зберігання даних локальних алгоритмів машинного навчання, який підтримує такі функції, як "зараз грає" для музики і "розумні відповіді". Обробка інформації в рамках цієї функції відбувається на пристрої, ізольованому від мережі, щоб зберегти конфіденційність.

Також у новій ОС з'явиться Car Key – "Цифровий ключ" для Android Auto, можливість використовувати смартфон для розблокування Chromebook і управління Android TV як пульт, поліпшені функції доступності для людей із поганим зором, створення довгих скриншотів, віджети розмов і поліпшена підтримка сторонніх магазинів застосунків.

Бета-версія Android 12 доступна з 18 травня для Pixel і пристроїв від 11 виробників. У червні, липні і серпні випустять ще три бети, а остаточна версія Android 12 очікується в кінці серпня – початку вересня.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини