Google незаконно стежила за працівниками і потім звільняла їх – влада США

Національне управління з трудових відносин США звинуватило Google в порушенні трудового законодавства. Компанія відстежувала плани працівників виходити на мітинги, а потім незаконно звільнила їх, повідомляє The Guardian.
Історія триває з 2019 року, коли компанія звільнила працівниць Лоренс Берланд і Кетрін Спірс через їхні протести проти співпраці з консалтинговою фірмою IRI Consultants, яка допомагає в боротьбі з профспілками. Берланд закликала співробітників до протестів, а Спірс створила спливаюче вікно, яке розповідає про законність протестів, при відкритті сайту IRI Consultants.
В результаті Google звільнила їх, звинувативши при цьому Спірс у порушенні політики безпеки. Спірс стверджує, що звільнення зашкодило її репутації в технічному співтоваристві. Національне управління з трудових відносин заявляє, що це не перший такий випадок: компанія і раніше, нібито, звільняла і навіть погрожувала співробітникам, щоб "придушити активізм на робочому місці".
Google встановлювала в браузери Chrome розширення, яке попереджало начальство, якщо в календарі з'являється подія з орендою понад 10 перемовин або понад 100 учасників, розповіли в жовтні 2019 року співробітники Google. Так, на їхню думку, компанія збиралася відслідковувати їхню активність і запобігати мітингам.
Масові протести співробітників Google у всьому світі почалися в 2018 році: вони покинули офіси в робочий час у знак протесту проти домагань на робочому місці.
- 165 компаній з США і Європи закликали владу ЄС бути жорсткішою з Google.
- Мін'юст США подав до суду на Google. Компанію звинувачують у нечесній конкуренції.
- В Європі зайнялися розслідуванням роботи хмарних сховищ Apple, Google і Dropbox.
Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе
Комментарі