Головний санлікар: Медичні маски не захищають від коронавірусу

03.03.2020, 12:23
Головний санлікар: Медичні маски не захищають від коронавірусу - Фото
Фото: ЕРА

За словами Віктора Ляшка, маски не допомагають убезпечити себе від зараження ГРВІ та коронавірусною інфекцією. Треба дотримуватися правил гігієни

Медичні маски не врятують від коронавірусу, а дають помилкове відчуття безпеки. Одягати маски слід тільки людям з ознаками ГРВІ. Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоров'я і головний санлікар Віктор Ляшко.

"Не потрібно використовувати такі засоби індивідуального захисту як хірургічні маски тоді, коли вони не потрібні. Оскільки це створює фальшивий обман свого захисту і не запобігає або не дозволяє використовувати інші ефективні методи профілактики ГРВІ, до яких відноситься коронавірус", - підкреслив він.

Ляшко нагадав, що слід часто мити руки, якщо немає такої можливості - обробляти антисептиками. Також необхідно дотримуватися дистанції в 1,5-2 метра з людиною, у якої є симптоми ГРВІ.

Читайте також: Перші жертви коронавируса в Україні. Дурні - перші в групі ризику

"Хвора людина з симптомами - це якраз та людина, якій потрібно надягати хірургічну маску, щоб зменшити відстань, на яку поширюється збудник інфекції", - нагадав він.

Ляшко передав заклик головного хірурга США, який відповідає за епідситуацію, не використовувати маски. За його словами, закупівля у великій кількості масок, які будуть лежати по квартирам, призведе до того, що на глобальному рівні їх ніде буде купити, коли в лікарнях введуть масковий режим.

Важливо: Профілактика коронавірусу: мийте руки, відкривайте кватирки і працюйте з дому

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы