RU

Головний біль і нежить. Британські науковці розповіли про нові симптоми COVID-19

14.06.2021, 21:09
Головний біль і нежить. Британські науковці розповіли про нові симптоми COVID-19 - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Головний біль, біль у горлі і нежить – симптоми, пов'язані з COVID, що останнім часом найбільш часто зустрічаються у Великобританії. Про це повідомляє  BBC із посиланням на професора Тіма Спектора, який керує дослідженням симптомів коронавірусу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, зараз інфікування Дельта-варіантом для молодих людей може бути "більше схожим на застуду". Вони можуть не відчувати себе серйозно хворими, але можуть бути заразними і наражати на небезпеку інших.

Усім, хто думає, що у них може бути COVID, варто пройти тест, зазначив професор.

Класичні симптоми коронавірусу, на які слід звернути увагу, включають кашель, жар, втрату нюху або смаку.

Але професор Спектор каже, що тепер ці симптоми менш поширені. Він спирається на дані, які його команда отримала від тисяч людей, які вказали свої симптоми в застосунку.

"Від початку травня ми вивчаємо основні симптоми у користувачів програми – і вони вже не такі, як були", – говорить він.

Ця зміна пов'язана зі зростанням числа випадків захворювання на дельта-варіант, вперше виявленим в Індії. Наразі на нього припадає 90% випадків Covid у Великобританії.

За словами Спектора, лихоманка залишається досить поширеним явищем, але втрата нюху більше не входить до числа 10 основних симптомів.

"Цей варіант, здається, працює трохи інакше", – говорить він.

Професор також сказав, що легкі симптоми може супроводжувати почуття "виключення", що також є характерним симптомом для дельта-варіанту.

  • Коронавірусна хвороба від дельта-штаму (раніше називався в ЗМІ "індійським") призводить до значного підвищення ризику потрапляння в лікарню. До такого висновку після перевірки випадків хвороби з 29 березня до 20 травня і розшифровки 38 805 зразків геномів вірусу прийшли в охороні здоров'я Британії.
  • У ВООЗ заявили, що дельта-варіант може оминути імунний захист від деяких вакцин і "готовий закріпитися" в Європі через ослаблення карантинних обмежень на континенті.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини