RU

Глава митниці ініціює скасування кримінальної відповідальності за контрабанду

19.07.2010, 13:55

Держмитслужба пропонує декриміналізувати статтю "контрабанда" і залишити кримінальну відповідальність тільки за переміщення сильнодіючих наркотиків, зброї, культурно-історичних цінностей і стратегічної сировини. Про це повідомив глава Держмитслужби Ігор Калетник сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, І.Калетник наголосив, що відповідні зміни Держмитслужби пропонує внести до Кримінально -процесуального і Кримінального кодексів України. За словами глави відомства, вся інша контрабанда має під собою не кримінальну, а виключно економічну основу.

І.Калетник наголосив, що кримінальні справи, які порушуються за матеріалами Держмитслужби за фактом контрабанди, як правило, не доводяться до логічного завершення, оскільки Держмитслужба не може провести слідчих дій, втрачається час на початковому етапі розслідування.

"Нашу позицію сьогодні підтримує і Служба безпеки, і Кабінет Міністрів. Ми сподіваємося, що після того, як урядовий комітет розгляне ініціативу Держмитслужби, ми зможемо до цього питання повернутися, але ми вважаємо, що було б доцільним сьогодні порушувати адміністративні справи. У десятиденний термін за статтями, які передбачають конфіскацію, передавати до суду. Після винесення рішення суду цей товар підлягатиме конфіскації, і кошти відразу надійдуть до бюджету держави", - сказав він.

І.Калетник також наголосив, що за кримінальними справами така швидка передача неможлива, оскільки вилучені матеріальні цінності декілька років зберігаються як речові докази.

Ігор Калетник: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини