Гібридна війна: жителі 5 областей виступають за мирне вирішення

12.12.2018, 14:05
Гібридна війна: жителі 5 областей виступають за мирне вирішення - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Порівняно з 2017 роком українці Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської і Харківської областей все більше підтримують мирне вирішення гібридної війни в Донбасі. Такими є результати опитування "Індексу соціальної згуртованості і примирення ООН для східної України", яке було оприлюднене сьогодні, 12 грудня 2018 року.

Згідно з опитуванням, респонденти демонструють вищу готовність до участі в діалозі з різними групами в суспільстві, зокрема з жителями тимчасово окупованого Донбасу. "Рівень довіри центральним органам влади підвищився в усіх п'яти областях, але залишається істотно нижче, ніж рівень довіри місцевим органам влади", - наголошується в повідомленні

Однак, в той же час, погіршився показник відчуття особистої безпеки, зокрема, в Дніпропетровській області, а жителі Донецької та Луганської областей продемонстрували високу схильність покинути місце свого проживання.

Читайте також: Експерти розповіли, на що скаржаться жителі ОРДЛО

З 2017 по 2018 роки готовність до діалогу з різними соціальними і політичними групами збільшилася. Жителі східної України більш готові брати участь в діалозі з внутрішньо переміщеними особами.

"Також вони повідомляють про підвищення готовності до діалогу з жителями непідконтрольних уряду територій, прихильниками тісних зв'язків з ЄС. Підвищення готовності до діалогу з більшістю політичних і соціальних груп в суспільстві відповідає зростанню підтримки вирішення конфлікту мирними засобами", - підкреслюється в повідомленні.

Респонденти менше хочуть діалогу з групами, наприклад, прихильниками відділення тимчасово окупованих територій і тими, кого вважають націоналістами.

Бажання українців в східній Україні залишити своє місце проживання залишилося без змін порівняно з 2017 роком, за винятком Донецької і Луганської областей, де схильність до міграції значно підвищилася.

"Схильність до міграції особливо сильна серед молодих респондентів. Найпотужніші фактори, що впливають на бажання респондентів покинути місце свого проживання, - це відсутність можливостей для реалізації своїх цивільних прав і незадоволеність своїм місцем проживання", - наголошується в повідомленні.

В ООН уточнили, що жителі територій вздовж лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях мають особливі уразливості і переваги. "Вони відчувають ізольованість і навіть відторгнутість через поганий стан транспортної інфраструктури і надання деяких державних послуг", - йдеться в повідомленні.

У той же час, ця група респондентів демонструє високу готовність бути активними громадянами, а також високий рівень впевненості в своїх силах. "Це відкриває прихований потенціал збільшення соціального капіталу в східній Україні", - вважають в ООН.

В опитуванні взяли участь понад 6 тисяч жителів східної України (Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської і Харківської областей), в тому числі уздовж лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях. Опитування проводили три агентства ООН в Україні.

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей переважна більшість жителів усвідомлює, що їхні колишні надії на приєднання до Росії не збудуться.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю